|
Број посета: 134083
За ученике седмог разреда реализована је једнодневна екскурзија 27. 5. 2016. године, са почетком у 7.30, према следећем програму:
Смедеревска тврђава - Виминацијум – Сребрно језеро
Ученици су имали прилику да се упознају са лепотама Смедеревске тврђаве, једним од најзначајнијих споменика средњовековне Србије, као и са предивним пејзажем и погледом на Дунав. После пригодног предавања о историји ове тврђаве,, ученици су имали на располагању време за доручак и опуштање у пријатном амбијенту. Након посете тврђави, упутили смо се ка археолошким ископинама античког града Виминацијума, једном од најлепших и најзначајнијих споменика тог типа у нашој земљи. Ученици су могли чути кратку историју овог локалитета, уједно обилазећи реконструисану античку арену, римско купатило и официрску вилу. Затим је обилазак настављен ка археолошким ископинама праисторијског мамута Вике, старог око милион година, који се налази недалеко од Виминацијума.
Путања ескурзије је усмерена ка Сребрном језеру. Овде су ученици имали времена за ручак, одмор и рекреацију. У прелепом амбијенту уследили су различити садржаји попут спортских игара, вожњи по језеру, пријатне шетње...
Долазак у Војку је био око 20,30 часова.
Програм ексурзије је реализован у потпуности. Ученици су се вратили са екскурзије веома задовољни и пуни утисака.
Одељењске старешине седмог разреда
Песма каже да нам друг „вреди више и од Сунца и од кише“, а ми знамо шта другарство значи, па смо се договорили да се дружимо у суботу, 28. 5.2016.године. Међуодељењска дружења почела су у 8.00 часова за разредну наставу, а у 9.00 часова за предметну наставу. Активности су биле разноврсне:
Одељења од првог до четвртог разреда су имала заједничку активност у оквиру радионице ,,Сарадња“ . Ученици су цртали по један цртеж у пару везаним оловкама. Друга активност је била различита по разредима. Први разред је са учитељицама гледао породични филм о одрастању ,,Принц од папира“ , а потом су водили разговор о утисцима и порукама филма. Други разред је гледао филм ,,Јеленко“, а затим су у заједничкој радионици цртали омиљене сцене. Ученици трећег и четвртог разреда су после радионице ,,Сарадња“ направили срца испуњена контурама својих шака на којима су оставили поруке пријатељства. Ђаци подручних одељења у Крњешевцима одржали су час у природи, а затим су уследиле спортске активности на фудбалском игралишту ,,Слога“.
У предметној настави је, такође, било занимљиво. Петаци су са одељењским старешинама, вероучитељем и наставницама српског језика и музичке културе кренули у походе археолошких локалитета у Војки, који датирају из периода Вучедолске културе, Римског царства, Авара, и из 18. века.
,,Драмом до дружења“ била је тема у шестом разреду. На репертоару су биле представе ,,Орфеј и Еуридика’’, као и драма ,,Косовски бој’’. Стручни жири ( у саставу М. Тарлаћ, српски језик, А. Дворницки Махо, музичка култура и Д. Бајић, историја, дао је позитивну оцену овом дружењу. Небојша Газдић, наставник биологије, био је супервизор квиза ,,Мали зоолози“, у коме је победила група ученика одељења VI-1. Седми разред је имао вожњу ролерима и бициклима на полигону коју су организовале Мирела Вјештица, проф. физичког васпитања, и Тања Бугарин, наставница техничког образовања. Најбољи у вожњни били су: Жељана Инђић, Валентина Гагић и Марина Стојанов, а од дечака Марко Бањеглав, Стефан Цоневски и Милан Радак. Уследио је квиз опште културе. Квиз је припремила наставница Емилија Горјановић (српски језик). Прво место су освојили ученици VII-2, друго место је припало VII-3, а трећи су били VII-1. Најстарији ученици наше школе посетили су у Дому културе етно-изложбу ,,Војка кроз векове“ и самосталну радњу ,,Базар“.
Ове разноврсне активности су узроковале низ позитивних утисака, а резултати су широког спектра образовања и развоја личности, што је и био циљ организованог дружења.
Слободан Грујић , вероучитељ
За ученике петог и шестог разреда реализована је једнодневна екскурзија 26. 5. 2016. године, са почетком у 8.00, према следећем програму:
Ресавска пећина – водопад ,,Лисинеˮ – ручак у ресторану ,,Лисичји рајˮ – Манасија (манастир) – ,,Моравски конациˮ (етно-село).
Ученици су имали прилику да се упознају са лепотама Ресавске пећине, једним од најзначајнијих споменика Србије, као и са предивним пејзажем у коме се налази водопад који смо посетили. После шетње Ресавском пећином, маршрута је настављена ка ресторану ,,Лисичји рајˮ, који се налази у самом срцу нетакнуте природе. Након пријатног ручка, уследио је мали одмор, а затим смо се упутили ка манастиру Манасији, једном од најлепших и најзначајнијих манастира српске културе и традиције. Ученици су могли чути кратку историју овог манастира. Путања ескурзије је усмерена ка ,,Моравским конацимаˮ где су ученици имали времена за одмор и рекреацију. У прелепом амбијенту уследили су различити садржаји попут спортских игара, уживања поред воде, пријатне шетње...
Долазак у Војку је био око 20. 00 часова.
Програм ексурзије је реализован у потпуности. Ученици су се вратили са екскурзије веома задовољни и пуни утисака.
Наставници: Милена Станишић, Јасмина Јовановић, Мирјана Тарлаћ, Драган Гајин и Небојша Газдић
Стефан Блажић, ученик осмог разреда, учествовао је ове године на Државном такмичењу из историје, одржаном у Ивањици 22.5.2016. године.
Већ годинама уназад, Стефан је представљао нашу школу на такмичењима из историје и географије и постигао значајне резултате. Желимо Стефану много успеха на завршном испитуи у средњој школи.
Данијела Бајић
У оквиру такмичења ,,Читалићиˮ, које је одржано 21. 5. 2016. године у ОШ ,,Иван Вушовићˮ у Ражњу, нашу школу је представљала Емина Зековић, ученица II-2 разреда, учитељице Гордане Милосављевић. Она се такмичила у категорији ,,Читалићи – кликерашиˮ. ,,Кликерашиˮ су радили тест знања и разумевања прочитаног. Емина је освојила 14,5 бодова од максималних 20.72,5 %. Нажалост, то јој није омогућило диплому, али је показало завидно знање, уложен рад и труд да се научи и негује љубав према књизи и читању.
Школа је добила захвалницу за учешће на овом лепом такмичењу.
Гордана Милосављевић, учитељица
Наша школа је 20. маја 2016. обележила један посебан и пажње вредан јубилеј‒ 600 година од првих записа о Војки. Разноврсним културно-спортским активностима, у којима су учествовали ученици, родитељи, наставно особље и драги гости, учинили смо овај школски дан свечаним и занимљивим.
Школско звоно се чуло као и сваког радног дана‒у 8 часова; с тим што су прва два школска часа замењена једним великим школским часом посвећеним Војки. Великом школском часу су присуствовали сви ученици, уживајући у програму који су им приредили њихови школски друговиса својим учитељицама и вероучитељем Слободаном Грујићем. На почетку је пуштен документарни филм „Моја Војка“ о Милошу Хаџићу, некадашњем управнику Народног позоришта у Новом Саду. Затим су на сцену ступили ученици 4. разреда са својом поучном презентацијом годишњих обичаја у Војки. Њихов наступ је заменио краткометражни, аутентични филм о Војки, који су снимили ученици 7-2 одељења.
У сврху светковања 600 година Војке, отворен је ликовни салон „Моја Војка“ са ученичким радовима на тему Војке, који је организовала наставница ликовног Вања Марсенић са својим изузетно креативним ученицима. Поред ликовног салона, у холу школе су се могли видети и најлепши литерарни радови на тему „Моја Војка“
Након наставе, у 12 часова, почело је оно што смо сви нестрпљиво чекали! Наиме, Kошаркашки клуб „Војка“, у договору са нашом школом, организовао је за ученике од 1. до 8. разреда такмичење на нивоу одељења: „ШУТ ЗА 3 ПОЕНА“. Циљ је био да се постигне 600 поена, убацивањем тројки. Екипе су сачињавале по две девојчице и четири дечака испред сваког одељења. На нивоу школе, 7-3 одељење је убацило највећи број тројки – 14; а од појединаца издвојили су се: Стефан Чортановачки из 4-2, од млађих ученика, са убачених 8 тројки од старијих: Аца Мирковски из 8-2, са убачених 5 тројки. У фискултурној сали наше школе се орило од навијања и задовољства свих присутних!
Обележавање великог јубилеја се наставило у 17 часова приредбом за ученике, родитеље и госте. Изведен је драмски приказ према тексту нашег вероучитеља ‒ „Запис у равници“, са одговарајућом хорском пратњом. Присутни су на интересантан начин сазнали значајне чињенице о животу и историји Војке, почевши од праисторијских археолошких артефаката. Школски хор је за крај, под диригентском палицом наставнице музичког Дубравке Ћаћић, извео незваничну химну Срема: „Диван је кићени Срем“. Приредбу су улепшали предшколци симпатичним извођењем приче „Свитац тражи пријатеља“.
Након представе присутнима се обратила наша директорка Наташа Мићић. Директорка је, затим, похвалила награђене ликовне и литерарне и радове, и поделила лауреатима највреднију награду‒књигу! Награде за ликовне радове добили су следећи ученици: Ана Миловановић (1-2), Кристина Кордић (2-2), Тијана Гајин (3-1), Анђела Радивојевић (4-2), Јелена Чортановачки и Јована Савић (6-2) и Теодора Антонић (7-1). За литерарне радове награђени су: Игњат Инђић и Лука Росић (2-1); Немања Инђић, Емина Зековић и Кристина Кордић (2-2); Теодора Старчевић (4-1) и Сара Коларов (5-1). Честитамо свим награђеним ученицима!
Током овог узбудљивог школског дана, наизменично смо присуствовали и учествовали у спортским и културним дешавањима; па смо на крају уживали у још једном спортском догађају. Наставница физичког васпитања Мирела Вјештица организовала је фудбалску утакмицу са својим ученицима из 7-3 одељења и њиховим татама. У току утакмице, један тата се, нажалост, повредио, па га је заменио домар наше школе Радислав Хаџић, којима се касније придружио и наставник биологије Небојша Газдић. Играла је младост наспрам искуства, а ентузијазма је било подједнако на обе стране. Мото је био „ ИГРАЈ, СМЕЈ СЕ, РАДУЈ СЕ!“. После два одиграна полувремена од по 20 минута, успешније су биле тате. Подршка мама са трибана није изостала ни овога пута.
У нашој школи је било веома занимљиво и динамично током дана посвећеног 600-годишњици Војке. Ми смо уживали, а искрено се надамо и сви ви!
Наставнице: Соња Алексић и Мирела Вјештица
У оквиру обележавања шестсто година од првих помена села Војке, у нашој школи је у току салон ликовних радова посвећених Војки.
Ученици су вредно радили и испунили школу разним мотивима који су у вези са нашим селом. Учествовали су сви ученици од првог до осмог разреда и свако је на свој начин дочарао дух и боје Војке! Сада у холу школе уживамо у погледу на плодне оранице које је окружују, ветрењачу која прича своју историју, чујемо звона цркве и грају деце око школе...
Славимо историју, али се радујемо будућности Војке и Војчана.
Најуспелији радови су и награђени:
Ана Милoвановић I-2
Кристина Кордић II-2
Тијана Гајин III-1
Анђела Радивојевић IV-2
Јелена Чортановачки VI-2
Јована Савић VI-2
Теодора Антонић VII-1
Похваљујемо и све остале ученике који су учествовали, а нарочито смо захвални ученицима који су са наставницом Тањом Бугарин направили макету ветрењаче и осликали сценографију. То су: Настасја Орешчанин VIII-2, Милош Бурсаћ VIII-2, Ања Вујновић VIII-2, Милош Новаков VIII-2 , Андријана Јандрић VIII-2, Славко Гавровски VIII-2, Јована Јандрић VIII-2, Јована Кочијашевић VIII-2, Нина Јеремић VI-1, Теодора Николин VI-1, Јелена Чортановачки VI-2.
Вања Марсенић, наставница ликовне културе
На 24. Ликовном конкурсу „Светосавље и наше доба“, ученик наше школе, Никола Живановић V-2, освојио је прво место у категорији основних школа – виши разреди. Никола је тим поводом, у суботу, 14.5.2016. године, у СТС „Милева Марић-Ајнштајн“ у Новом Саду, присуствовао додели награда и завршној свечаности. Овом приликом је отворена и излoжба најуспелијих ликовних и калиграфских радова. Након завршене свечаности, за награђене и похваљене ученике и наставнике организован је заједнички излет – обилазак манастира Ковиљ, манастира Васкрсења Христова у Каћу и ручак. Поред диплома и награда са свечаности, Никола је донео и предивне успомене и утиске са излета. Радујемо се његовом успеху и желимо му још награда.
Наставница ликовне културе Вања Марсенић