Наши старији ученици, који су чланови Драмске секције, имали су прилику да стану на ,,даске које живот значе“ великог Народног позоришта у Београду. Захваљујући љубазности запослених у позоришту, наши млади глумци су могли да упознају живот позоришта у престоници од његових најранијих почетака 1842. године, па до званичног оснивања и изградње 1868. године указом и доброчинством кнеза Михајла Обреновића. У то време била је то највећа и најраскошнија палата у Србији. У њој данас раде ансамбл драме, опере и балета, те смо чули о њиховом историјату и занимљивостима. Могли смо да видимо и шта се дешава иза сцене, а у Музеју позоришта посматрали смо многе предмете и документа из прошлости позоришта и наших славних глумаца. Све ово било је веома инспиративно, како за ученике, тако и за наставницу српског језика Мирјану Тарлаћ и вероучитеља Слободана Грујића, који су их повели на ово путовање. Том приликом је договорено да се у блиској будућности и другим ученицима, међу њима и млађим ученицима ове секције, пружи ово лепо задовољство и знање.
Слободан Грујић, вероучитељ














































