Светски дан борбе против сиде обележава се сваке године у свету низом манифестација са циљем скретања пажње јавности на значај ХИВ пандемије, а тиме се истовремено указује и на међународну солидарност.
У нашој школи овај датум обележили су ученици 7. разреда заједно са Ученичким парламентом. Ученици 7. разреда су на ЧОС-у одгледали едукативни филм Црвеног крста Србије „Дечко који се стидео“. Након одгледаног филма ученици су разговарали са одељењским старешинама о најчешћим узроцима ризичног понашања и могућности добијања ХИВ-а и сложили су се да су ти узроци често стид, неинформисаност и неодговорност према сопственом здрављу. Чланови Ученичког парламента су такође одгледали филм, разговарали о истом, а потом израдили пано на ову тему.
Закључили смо да је едукација најважнији вид превенције и зато настављамо да радимо на томе.
Ивана Лазић














































