Наша школа је у овој школској години радила на стицању разних искустава и вештина. Поред ангажовања током Светосавске академије, Дана школе, завршне приредбе, ученици школског хора су своје умеће показали на хорском фестивалу који је организован по први пут. Хорски фестивал, под именом ,,Саватић у мајуˮ, део је једне веће манифестације, тачније интернационалног фестивала под називом ,,Заиграј-запевајˮ , чији је организатор удружење ,,Талијаˮ. На фестивалу је учествовало 23 учесника , од којих је било 11 хорова, махом основних школа, али и Прве и Десете гимназије. Остали учесници су своја места , школе или државе предтавили кроз покрет, плес или свирање. С обзиром на то да је фестивал интернационалног типа, имали смо прилику да се упознамо са гостима из Македоније, Босне и Херцеговине, Пољске, Румуније... Цео догађај је био савршено организован. Наши домаћини, ученици, наставници и особље ОШ.,,Лазар Саватићˮ у Земуну приказали су се више него гостољубиво, а цела атмосфера је била више него опуштена. Ученици наше школе, који су били изузетно задовољни нашим учешћем и певањем, стекли су значајна искуства која ће им помоћи у даљем раду. Поред доброг провода, стекли су увид у то како други ученици раде и доживљавају своје учешће у раду школског хора.
Надам се да ћемо следеће године имати још боље певаче , па тако и наставити дружење са дивним људима који уживају у прелепом свету музике.
Јелица Рондић, наставник музичке културе














































