У суботу и недељу, 2. и 3. јуна ове године, у Старој Пазови, у ОШ „Симеон Араницки“, одржана је обука учитељица и наставника, у организацији Завода за унапређење образовања и васпитања. Предавачи су биле просветна саветница Драгана Глоговац и учитељица Даница Кочевска. Обука је имала за циљ да оснажи наставнике да, од наредне школске године, остварују нове програме наставе и учења оријентисане на процес и исходе учења. Обука је трајала три дана -- 16 сати предавања и радионица, и 8 сати онлајн учења.
Обуци су присуствовали, поред представника других школа, следећи запослени наше школе: Наташа Мићић, директорка, Бранислава Радишић, педагог, Весна Анастасов, Гордана Милосављевић, Светлана Великић, Наташа Лепановић, учитељице, Наташа Роговић и Наташа Јовановић, наставнице енглеског и ромског језика.
Првог дана присутни су били у прилици да се кроз дискусију и практичн вежбе у групама упознају и усвоје опште карактеристике нових програма наставе и учења, појам и врсте међупредметних компетенција, планирање и остваривање наставе и учења у контексту исхода и развијања компетенција.
Други дан обуке, љубазни предавачи Драгана и Даница, упознале су све учеснике семинара са појмом пројекат и пројектна настава, планирањем исте, која се од септембра уводи у први разред основних школа. Такође, ближе су објасниле компетенцију „предузетништво“ и како обезбедити квалитетно праћење и вредновање ученика, наставног процеса, нашег личног рада и сл.
Осам сати онлајн обуке (трећи дан) учесници су реализовали израдом презентације о пројектној настави на тему према њиховом избору и полагањем онлајн теста на порталу УЧФ.
Наташа Лепановић














































