Недеља је осванула првим снегом, кроз чију се белину група свечано обучених ђака упутила до храма Светог Николаја, њиховог дечјег свеца. Били су то ђаци прваци који су кренули на своје прво причешће. Неки уз пратњу родитеља, други, одважно, сами, али уз охрабрење ученика петог разреда који ће се, такође, заједно са њима причестити. Протекла је прва недеља божићног поста у којој су ђаци на разне начине показивали љубав и захвалност према Богу, предокушајући тако радост данашњег дана, којим ће стати у ред најближих Сину Божијем за његов предстојећи рођендан. Пред нама је још пет недеља да се достојно припремимо за овај радосни празник, и у наредним недељама причешћу ће приступити и ученици осталих разреда према одређеном распореду.
Слободан Грујић, вероучитељ














































