|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270261
На седници Наставничког већа, одржаној 10. јуна, ученица Анђела Радивојевић 8-2 проглашена је за спортисткињу генерације. Анђела од раног узраста активно тренира карате и носилац је многобројних признања и одликовања, како државних, тако и регионалних. Захваљујући свом упорном раду, Анђела је постепено савлађивала све спортске препреке и низала успехе. Поред тога што је била активни члан школске женске одбојкашке екипе, где је постигла одличне резултате, Анђела је вишегодишњи освајач првих места на школским кросевима.
Осим што је најбољи спортиста ове генерације, Анђела је веома племенита и вредна. Поред спорта, она је успешна и у писању поезије, али и у сликању, те је неретко освајала награде на литерарним и ликовним конкурсима. Она је прави пример како две велике љубави, спорт и уметност, могу да успоставе хармонију у једној личности.
Анђели желимо пуно успеха у даљем школовању, да остане позитивна и насмејана и да све обавезе и препреке које јој предстоје лако и успешно пређе. Поносни смо на њу и на то што је нашу школу представљала на многобројним такмичењима и желимо јој да у животу увек игра квалитетно, на било ком пољу, и да увек пружи свој максимум.
Јелена Бељин, одељењски старешина


Дана 24. маја у Србији се слави државни празник, дан посвећен сећању на рад браће Ћирила и Методија, на мисионаре значајне за историју словенских народа, па и српског.
Истог дана и наша школа традиционално обележава Дан школе. Ове године, због епидемиолошке ситуације у земљи, обележили смо га на мало другачији начин, бројним онлајн активностима, презентацијама, радионицама, све под слоганом "Песмо моја".
Тим поводом, боравак на даљину организовао је стваралачку радионицу стихотворства. Ученици су добили задатак да саставе кратку песму на тему по личном избору. Учитељица је допринела обележавању значајног датума и својом творевином, песмом "Одличан ђак".
За „НАЈпесмицу“ боравкаши су изгласали песму "Моји љубимци", Невене Чобановић (2/2). Ауторка је примила симболичну наградицу, е-похвалницу за показану маштовитост, креативност и изнимно велику љубав према животињама.
Честитамо другарици, браво Нено!
Боравак
Имам куцу Флекија,
сва га воле деца,
петла Џона Ленона
и малог белог зеца.
Мој братић и ја
волимо животиње,
бринемо о њима,
тако наш дан почиње.
Невена Чобановић II-2
Кренуо сам у школу и упознао много другара. Ово је последња година коју ћу провести са учитељицом и много сам тужан због тога. Жао ми је јер у последње време нисмо ишли заједно у школу, нисмо се дружили, смејали, учили заједно, уживали. Нисам видео учитељицу неколико месеци и сада, када размишљам о њој, волео бих да идем бар још једно полугодиште како бих надокнадио све ово време које нисмо провели заједно. Када пребирам по својим мислим увек ми искрсава први дан школе, први разред, учитељица седи свечано и чита нам бајке. Са друге стране, један немио догађај ми нагони сузе на лице. Чуо сам једног дана да је учитељица сломила ногу и био сам врло, врло тужан. Али, и то је прошло. Ја сам се све време трудио да будем добар ђак, јер је учитељица била добра према мени и мојим другарима. Говорила је да будемо добри, вредни, да се то увек исплати. Никада нећу заборавити њено име - Анка Сабо.
Видите ли? Ја волим своје дане проведене са учитељицом и другарима. Ви уживајте док можете, јер после нећете моћи. Верујте ми, ако вас учитељица грди, она то ради за ваше добро.
Огњен Милетић IV-2