|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270253
Поштовани,
Педагог наше школе ће на Facebook страници Svet Skole различитим садржајима и материјалима пружати подршку ученицима, родитељима/другим законским заступницима и наставницима, нарочито током учења на даљину.
На страници се могу наћи садржаји који се односе на организацију и технике учења, планирање и квалитетно провођење слободног времена, различита вежбања и савети и многи други садржаји, а све у оквиру професионалних компетенција педагога.
Такође, у случају потребе, преко странице можете остварити и комуникацију са педагогом.
Страницу можете посетити на адреси https://www.facebook.com/mojsvetskole/
Педагог Бранислава Радишић
Светски дан вода обележава се сваке године 22. марта. Циљ обележавања јесте подсећање на то да је све мање и мање здраве воде на планети, самим тим се указује на значај заштите и очувања воде као ресурса. Важно је да сви ми, свакодневно, будемо свесни драгоцености воде за опстанак човечанства! Иста је основни извор живота, човеку нарочито потребан, а управо човек највише загађује воду?! Смисла нема, зар не?! Зашто је онда то тако?!
Овом проблематиком бавли су се боравкаши наше школе, ове године од куће. Учествовали су у едукативно-креативној радионици, организованој у оквиру остваривања боравка на даљину. Тренутно ванредно стање, проглашено због епидемије коронавируса, није спречило боравкаше да „онлајн групном комуникацијом и радом“, пошаљу еко- поруку: „Вода је покретач свега, чувај је због свега!“
Истом су желели поручити: Ако си ТИ свестан загађења воде, онда први БУДИ за ПРИМЕР другима, први буди ПРОМЕНА, какву желиш да видиш у опхођењу других према води...
(*За еко-поруку искоришћен је и преобликован један од цитата Махатма Гандија).
Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице донео је одлуку о промени календара образовно-васпитног рада покрајинских основних и средњих школа за школску 2019/2020. годину.
Због пандемије вируса KОВИД-19 и увођења низа мера које се односе на контролу кретања грађана, као и на укидање градских и међуградских аутобуских линија и свих културних и спортских садржаја, ресорни секретаријат сматра да се уместо планираног пролећног распуста у периоду од 10. до 20. априла настави са наставом на даљину, осим за време ускршњих празника. У складу са наведеним, планирана промена календара ће се одвијати на следећи начин: за време ускршњих празника по Грегоријанском календару, од 10. до 13. априла, као и за време празника по Јулијанском календару, од 17. до 20. априла неће бити наставе, већ ће се емитовати едукативни садржаји у вези са Ускрсом, као и садржаји који се односе на слободно време ученика. Планирани наставак наставе на даљину јесте од 21. априла, укључујући и наставу сваке суботе – наведено је у саопштењу за јавност.
Због проглашења ванредног стања сви конкурси у нашој школи су обустављени и све радње везане за реализацију пројеката су исто тако обустављене. Детаљније се можете упознати о томе у документима чији су линкови испод:
![]() |
Конкурс 1 |
![]() |
Конкурс 2 |
![]() |
Обавештење о суспензији |
Секретар школе
Снежана Јелисавац
ОБАВЕШТЕЊЕ
Поштовани,
С обзиром на увођење ванредног стања, сва путовања која су била предвиђена за реализацију до 15.05.2020.године, према препорукама Министарства за туризам, трговину и телекомуникације, треба одложити за наредни период, када буде могућа реализација. У складу са тим, све екскурзије предвиђене уговорима неће бити реализована у уговореном термину март/април/мај, закључно са 15.05.2020. године. За евентуалне могуће термине реализације, покушаћемо да нађемо најбоље решење, уз обострану сагласност. Молимо да имате разумевања и стрпљења, како би заједнички успели да превазиђемо ову ситуацију. У складу са препорукама надлежних органа, доо Kорал Турс ће у наредном периоду, прећи на рад од куће. За све даље информације, можете ме контактирати тел. 064/144-90-54.
С поштовањем,
Стјепан Бузаш,
Због ванредног стања, уписне активности у први разред за школску 2020/2021. годину неће се одвијати по претходно утврђеном плану.
Овим путем желимо да Вас обавестимо да наша школа зна за свако дете са наше територије које је приспело за полазак у први разред, било да похађа Припремни предшколски програм у Војки, Крњешевцима или неком другом месту.
У сарадњи са нашим васпитачима и родитељима, у наредним данима организовали смо прибављање података и извода из матичних књига рођених за свако дете. Такође смо утврдили и начин на који Вас можемо контактирати у случају потребе за додатним подацима, а који су неопходни за електронски упис.
О плану испитивања деце пред полазак у школу ћемо Вас обавестити на време.
Све нове информације о упису које будемо имали биће доступне на сајту школе.
Сва Ваша деца ће бити уписана и следеће школске године биће наши ђаци прваци!
Срдачан поздрав,
Педагог Бранислава Радишић
Министарство просвете, науке и технолошког развој упутило данас је обавезујућу препоруку свим основним и средњим школама у Републици Србији, а циљу превенције ширења евентуалне инфекције. Министарство је подсетило школе да се придржавају мера у складу са здравственим препорукама, а на терену су просветна и санитарна инспекција које надзиру школе у вези са применом мера хигијене.
У допису се наводи да је потребно да школе предузму следеће:
* редовно одржавање школског простора: проветравање учионица, чишћење дворишта и учионица и редовно пражњење корпи за отпатке, користећи рукавице;
* прање и дезинфиковање подова, зидова, врата и површина клупа;
* редовно снабдевање сапуном тоалета, учионица и трпезарија;
* подстицање ученика на прање руку;
* препоручити ученицима и одраслима да не додирују очи, уста и нос неопраним рукама;
* не размењивати храну и не користити исте чаше и флашице за воду;
* употребљене папирне марамице и убрусе редовно одлагати у корпе за отпатке;
* планирати часове одељенског старешине у свим разредима посвећене одржавању личне хигијене и непосредног окружења, али и комуникацији која није подложна паници и ширењу непроверених информација;
* препоручити родитељима и ученицима да се одложе прославе и дружења;
* планирати активности ученичког парламента које ће подстицати ученике на редовно одржавање личне хигијене и одржавање школског простора;
* поставити препоруке о превентивним активностима на сајт школе;
* у оквиру наставних и ваннаставних активности планирати, у складу са предметном облашћу, васпитно-здравствене теме односно упознавање са путевима вирусних инфекција и информисања.
У допису је указано и на то да је потребно да школе заштитите ученике и родитеље од непожељне панике.