|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270232
У петак, 08.02. 2019. године, на часу ликовне културе, ученици 4-2 су обележили прославу кинеске Нове године. Сваки ученик је добио по један спакован лампион. Задатак је био да се лампиони обликују, саставе и украсе сличицама. У почетку су радили у пару, све док нису схватили принцип украшавања лампиона, а онда самостално, док сваки лампион није био готов.
Кинези су у уторак, 05. 02. 2019. године, прославили Нову годину по лунарном календару и окупили се на породичним вечерама. Кинеска Нова година се слави 15 дана, уз бројне припреме и породичне обичаје. Нова 2019. Година је година свиње, а ова животиња симболизује богатство, зато је било јако важно да једни другима поклоне црвене коверте са новцем како би година била срећна и успешна. За многе је то и верски празник испуњен молитвама, даривањем и другим чиновима религијске посвећености.
Тина Нинковић, учитељица
Такмичење је одржано 06. 02. 2018. године. Учествовали су ученици петог и шестог разреда.
На општински ниво такмичења пласирали су се ученици:
• пети разред: Андрија Никић, Лука Топић и Немања Инђић;
• шести разред: Урош Тривуновић и Анђела Радојчић.
ЧЕСТИТАМО СВИМ УЧЕНИЦИМА, ЖЕЛИМО ИМ ПУНО УСПЕХА НА НАРЕДНОМ НИВОУ ТАКМИЧЕЊА!
Јелена Бељин, наставница историје
Школско такмичење ,,Читалићи – кликераши” одржано је 30. јануара, 2019. године. На такмичењу је учествовало 68 ученика.
На општински ниво такмичења пласирали су се следећи ученици:
ПРВИ РАЗРЕД : Невена Чобановић, Невена Рајиновић и Филип Миловановић;
ДРУГИ РАЗРЕД: Слободан Игњатовић, Кристина Чикош, Софија Инђић, Милош Зековић, Стефан Добродолац, Петар Бабић, Милица Перић, Хана Урошевић и Марко Јовишић;
ТРЕЋИ РАЗРЕД: Младен Живановић и Виктор Илић;
ЧЕТВРТИ РАЗРЕД: Огњен Рашић и Ана Миловановић;
ПЕТИ РАЗРЕД: Емина Зековић, Ружица Драгаш, Андрија Никић, Никола Вујновић, Весна Вукмановић, Тара Добродолац, Огњен Радојчић и Петар Лепшановић;
ШЕСТИ РАЗРЕД: Анђела Радојчић, Марија Басрак, Урош Тривуновић, Јована Радивојевић, Александар Дражић, Тијана Тривуновић, Милош Филипин, Тамара Букурецки и Филип Руњо;
СЕДМИ РАЗРЕД: Дамјан Екмеџић, Анђела Росић, Марко Шуша и Ксенија Илић;
ОСМИ РАЗРЕД: Зорица Марковић,Тамара Белегишанин и Тијана Дражић.
.
СВИМ УЧЕНИЦИМА ЖЕЛИМО ПУНО УСПЕХА У ДАЉЕМ ТАКМИЧЕЊУ!
Школски координатор: Анка Сабо
У нашој школи у Крњешевцима прослављен је Савиндан. У част првог српског архиепископа, светитеља и просветитеља, у просторијама школе наши ученици су извели, по вишегодишњој традицији, пригодан програм. Пре самог програма уследило је сечење славског колача и светосавска молитва.
Свечана приредба била је надахнута лепим рецитацијама и занимљивим драмским комадима о Светом Сави. Уживали смо сви, присутни ученици, њихови родитељи, пријатељи школе и школски кумови.
На крају, уваженим гостима се обратила директорка школе, госпођа Наташа Мићић која је истакла важност прославе Светог Саве. Ова година има посебан значај, јер се навршава 800 година од проглашења аутокефалности српске православне цркве.
На крају овог свечаног дана уследила је богата закуска за наше госте коју је припремила овогодишња школска кума Ивана Милосављевић. Сви ученици су добили скромне пакетиће од нашег свештеника и сеоске цркве.
Овај свечан и леп догађај памтићемо сви.
Учитељице Радојка Милосављевић и Светлана Великић
Традиционално, као и сваке године, и ове године је у нашој школи обележен Свети Сава – школска слава. Пред препуном публиком састављеном од пријатеља, родитеља, ученика, наставника, учитеља, приказана је приредба коју су припремили ученици од првог до осмог разреда. Ова приредба је била помало другачија у односу на претходне, јер је целокупан сценарио осмислио Слободан Грујић, вероучитељ наше школе. Како се ове године обележава 800 година од проглашења аутокефалности српске православне цркве, вероучитељ је тим поводом читавој приредби дао слоган ,,Бројаница Светог Саве”, јер је желео да покаже достигнућа и значај Светог Саве, наше цркве и народа током свих ових векова. Поред богатог драмског дела, публика је уживала и у звуцима нашег хора. Уз све то, као и сваке године, госпођа Наташа Мићић, директорка школе, поздравила је све госте и уручила захвалнице пријатељима наше школе. Такође, директорка је наградила и ученике који су победили на литерарно-ликовном конкурсу, а то су: Милица Перић, Андреа Барток, Лука Букурецки, Ненад Јовановић, Кристина Кордић, Анђела Радојчић, Анђела Радивојевић, Урош Тривуновић, Андреј Дудућ, Теодора Старчевић, Ана Миловановић, Катарина Рашић.
И овога пута, ученици су показали да су на добром путу, путу који је некада давно изградио Свети Сава, а којима данас корачају ученици и колектив наше школе на челу са директорком Наташом Мићић. Посебно су се истакли ученици одељења 2-1 који су припремили плесну кореографију уз нумеру "Јутрос ми је ружа...".
Мирјана Тарлаћ, наставница српског језика

На школском такмчењу из математике, одржаном 18. 1. 2019. године, учествовало је 14 ученика 3.разреда, 13 ученика 4. разреда, 6 ученика 5. разреда, 12 ученика 6.разреда, 2 ученика 7. разреда и 3 ученика 8. разреда, укупно 50 ученика. Најбоље резултате на одржаном такмичењу постигли су: Милена Екмеџић, Дуња Лебхерц, Михајло Миливојевић, Тамара Белегишанин и Игњат Инђић. Сви ученици су се припремали за такмичење и током решавања задатака били су веома упорни да их реше. Рекли су да задаци нису били лаки и да ће се још боље припремити за предстојеће Општинско такмичење, које ће бити одржано 2. 3. 2019. године.
Биљана Гајин, координаторка такмичења
На 31. изложби ауторског стрипа ученика основних школа и предшколаца Републике Србије, коју организују Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Центар за ликовно васпитање деце и омладине Војводине, ученик Михајло Кнежевић (6. разред) освојио је 3. републичку награду. Поред овог награђеног рада, изложена су још три стрипа ученика наше школе – Јоване Добродолац (8. разред), Николе Вујновића (5. разред) и Жељане Миловановић (7. разред).
Честитамо свим ученицима!
Златко Хриц, наставник ликовне културе