|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270229
У суботу 17.11.2018. године у школском дворишту одржана је изложба кућних љубимаца. Око 80 ученика довело је своје кућне љубимце: псе, мачке, голубове, рибице, папагаје, зечеве и понеког рака, камелеона и чинчилу. Упоредо са изложбом неколико ученика је сликало и писало саставе на тему Мој љубимац. Атмосфера у дворишту је била весела, нарочито међу власницима паса којих је било највише. Жири у саставу Наташа Мићић, Снежана Јелисавац, Невенка Петровић и Ивана Лазић одлучио је да награђени буду следећи учесници изложбе:
Чобановић Невена и Александар Инђић са својим зечевима.
Абаџија Дуња, Чортановачки Магдалена, Тривуновић Марија и Никић Андрија са својим псима.
Патар Бабић са мачком
Елез Матија и Вученић Анђела са папагајима
Јосић Јован са чинчилом
Николчић Валентина са камелеоном
Нешић Миленко са голубом
Димитријевић Андреа и Бодирогић Валентина са рибицама
Најуспелији литерарни радови били су радови Невене Чобановић, Кристине Чикош, Андрее Ђекић, Магдалене Чортановачки, Ање Грудић, Софије Инђић, Маје Симић, Јоване Радивојевић, Зорице Марковић, Анђеле Радивојевић и Таре Добродолац. Награде за ликовне радове добили су Дуња Абаџија, Маша Екмеџић, Катарина Ранков, Марија Белегишанин, Милица Обреновић, Алекса Арсић, Данијел Шушић, Теодора Миловановић и Теодора Шолић.
Награђени ученици су добили књиге, а љубимци играчке. Ако вам се свидела наша изложба, а немате љубимца, можете га купити, али је много хуманије да удомите напуштену животињу, она ће вас много волети.
Емилија Горјановић, библиотекарка
Сваке године у новембру обележавају се два значајна датума – 13. новембар као Дан љубазности, а 16. новембар као Дан толеранције. Солидарност и толеранција су, нажалост, све ређа појава у данашњем друштву, а довољне су да нам врате осмех на лице, а притом су и бесплатне. Рећи некоме „ХВАЛА, БРАВО, ИЗВИНИ, ИЗВОЛИ, ОПРОСТИ“ није тешко, а тако често заборављамо користити их у свакодневној комуникацији. Осмех, лепа порука, комплимент или мали знак пажње позитивно утичу на све нас. Тим поводом ових дана наши ученици су се кроз разне активности подсетили како и на који начин да поштују и уважавају све људе који су другачији од нас. Различитост је људско богатство и сви имамо право на своје мишљење и на то да живимо у миру.
Након усаглашених ставова о толеранцији и љубазности, учитељице су својим ученицима прочитале веома поучну причу „У туђим ципелама“, а потом су направиле плакате од исписаних дечјих порука на ову тему.
Учитељице: Радојка Милосављевић и Светлана Великић
У нашој школи обележен је Међународни дан толеранције. Овога пута, ја сам се потрудила да својим друговима кроз стихове представим шта је то толеранција. Поред тога, обележавајући овај значајни датум, ученици су се подсетили да је потребно уважавати туђе мишљење, туђа уверења, осећања, јер је то један од начина да будемо људи. Такође, ученици су научили да толеранција значи бити слободан, чврсто се држати својих уверења и поштовати права других, али да толеранција значи и да се идеје и ставови не намећу, јер би свако од нас требало да ствара сопствену слику о свету и друштву у коме живимо. Ученици су закључили да се толеранцијом гради ненасилно окружење, да је разноликост људско богатство и да сви имају право да живе у миру.
Анђела Радојчић VI-3
У трпезарији наше школе млади шахисти искористили су радну суботу да одиграју турнир. Учествовало је 10 највернијих љубитеља древне вештине и одиграно је укупно 5 кола. Учествовала је и једна девојчица, Тамара Букурецки, која је заузела одлично 5. место. Прво место је, помало неочекивано,
освојио Давид Скопљак (четврти разред) и тиме одузео титулу првака фаворизованом Бојану Стругаловићу (шести разред), који је освојио треће место. Између њих двојице место је заузео Никола Ђурић (четврти разред), који је својим пласманом понео епитет „одличан“. Овим дружењем су настављене припреме за турнир основаца који ће се одржати 2. децембра у ОШ „Бранко Радичевић“ у Батајници.
Наставник Владимир Николин
Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине - националне заједнице покренуо је нову акцију под називом „Секретаријат ближи школским клупама.“ На територији АП Војводине има укупно 566 установа, а до краја ове године представници секретаријата посетиће бар једном сваку од њих.
У оквиру ове акције покрајински секретар за образовање господин Михаљ Њилаш, са својом сарадницом, посетио је и нашу школу 16.11.2018. Током ове посете наш тим сарадника упознао је госте са радом школе, секцијама, активностима које се спроводе са ученицима и њиховим родитељима. Том приликом секретар је упознат са потребама школе, активностима око спроведене адаптације објекта, уређењем учионица, набавком опреме и намештаја за наше ученике, са учешћем у различитим пројектима из области образовања и васпитања, са радом тимова, Савета родитеља и Школског одбора. Посебно смо поносни на своје учешће у пројекту „За чистије и зеленије школе у Војводини“, у оквиру ког спроводимо низ активности којима развијамо еколошку свест и друштвену одговорност ученика. Наша школа пружа и помоћ ученицима из осетљивих група и у томе нам помажу наши сарадници на нивоу локалне заједнице, али и родитељи ученика и запослени у школи.
Овај радни састанак веома је битан за све запослене у школи јер смо на овај начин могли да сазнамо о различитим пројектима који су на нивоу покрајине и државе планирани у наредном периоду. Свакако ће нам савети и предлози користити како бисмо унапредили услове рада и како би наши ученици били мотивисани за учење и даљи развој.
Директорка школе Наташа Мићић
У оквиру Дана љубазности ученици III-1 одиграли су утакмицу у којој су основна правила била ,,правила љубазности”. Крајњи резултат је био 1: 1, а сви су били срећни и задовољни. Правила љубазности заснивала су се на томе да је сваки додир током ове утакмице био повод да се искаже неки вид љубазности, док су правила фудбала била у другом плану.
Ученици су у почетку помало негодовали, али кад су схватили поенту целе игре, прихватили су и са осмехом су одиграли утакмицу. Након одигране утакмице деца су изразила одушевљење и жељу да поново заиграју утакмицу са оваквим правилима.
Зорица Јовановић
Колико је у данашњем свету важно бити љубазан и зашто позабавили су се чланови Секције за стране језике. Дан љубазности слави се 13. новембра у целом свету. Ученици четвртог разреда су са наставницом Душицом Гајин казивали о овој теми, а ученици петог и шестог разреда су са наставницом Јасмином Јовановић кроз разговор и израду паноа желели да све ученике школе подсете на значај лепе речи која ништа не кошта, али зато много значи.
Секција за стране језика
По дугогодишњој традицији и овог 8.новембра 2018.године,у школи у Крњешевцима обележен је Дан просветних радника. У знак сећања на Вука Стефановића Караџића, творца наше азбуке,учитељице су одржале Угледни час баш тим поводом. Интерактивним радом, глумом,рецитовањем и симулацијом догађаја присетили смо се живота и дела те веома значајне личности српског народа.Сви ученици наше мале школе су били актери овог веома занимљивог часа.Подељени у две групе: Стефановићи и Караџићи су се борили да победе и освоје што већи број поена.Кроз забаву, такмичење и игру су се присетили многих народних умотворина које је наш Вук сакупио и сачувао од заборава. Одушевљење је било обострано.На наше велико задовољство часу је присуствовала и директорка школе госпођа Наташа Мићић. Овај дан је јединствена прилика да просветни радници промовишу своју професију, јер они држе кључеве боље будућности за све нас.Час се завршио великим одушевљењем и аплаузом свих присутних под транспарентом „ОСТАШЕ НАМ ПОСЛЕ ВУКА, ЛЕПА СЛОВА И АЗБУКА“
Учитељице:Радојка Милосављевић и Светлана Великић