|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270211
У четвртак, 12. 04. 2018. године, одржано је школско такмичење из техничког и информатичког образовања „Шта знаш о саобраћају?“. На такмичењу је учествовало 43 ученика од 3. до 8. разреда. Следећи ученици су се пласирали на општински ниво такмичења, који ће се одржати 21. 04. 2018. године:
А група – Бојана Капуран 3-2, Магдалена Чортановачки 3-2, Огњен Рашић 3-2 и Стефан Ковачевић 3-2.
Б група – Јована Радивојевић 5-3, Тијана Тривуновић 5-3, Лука Росић 4-1 и Петар Лепшановић 4-2.
Ц група – Анђела Росић 6-1, Анђела Радивојевић 6-2, Михајло Кујунџић 8-3 иАлександарПоповић 6-2.
Наставница Тања Бугарин
По повратку са мини-распуста, у Боравку је одржано такмичење у „лупању“ ускршњих јаја, и то ове године под слоганом „Моје јаје, друга полупало је“.
Титулу „најјачег“ понело је јаје Теодоре Грујичић (2/2). Ученица је награђена симболичном наградом.
Честитамо милој Теодори, а свим осталим боравкашима хвала на дружењу и сјајном такмичарском духу који су показали да имају!
Боравак
У среду,11.4.2018. године,одржан је турнир у кошарци за ученике осмог разреда.
После жреба,извучен је први пар, 8-1 и 8-2, док се 8-3 пласирало директно у финале.
Прва утакмица је кренула лагано са обе стране,играчи су “испипавали пулс” противника. Прво полувреме је завршено у корист 8-2,са 2 поена разлике.
Друго полувреме се наставило у живљем ритму и доминацији екипе 8-2 која је на крају и славила победу са 20:10!
После паузе, да се играчи одморе,заиграло се финале!
Одморнија екипа 8-3 кренула је агресивнијом игром и покушала да наметне свој темпо. Екипа 8-2 је добро одговорила притиску,стизала резултат и полувреме је завршено истим бројем кошева за обе екипе.
Друго полувреме је настављено са истим жаром,кошеви су се смењивали за обе екипе наизменично. По истеку регуларног времена,резултат је поново био нерешен!
Кренуо је продужетак,екипа 8-3 се није добро снашла и екипа 8-2 је направила резултатску предност од 4 поена и заслужено славила у овом финалу!!!
Победничку екипу чинили су: Радојчић Стефан, Стругаловић Немања,Драгаш Драган,Савић Јован и Марковић Милош,који су уједно били играчи са највећим бројем постигнутих кошева!!!
ЧЕСТИТАМО!!!
професорица физичког васпитања Вјештица Мирела
Господин Милош Вучевић, градоначелник Новог Сада, угостио је у Градској кући делегацију сачињену од представника ромске националне заједнице и са њима одржао састанак поводом Светског дана Рома. Састанку је, између осталих, присуствовала и Јелена Јовановић, покрајинска посланица и заменица председника Националног савета Рома, као и бројни стручњаци различитих профила, наставници ромског језика, васпитачи, студенти, правници, новинари, социолози и други. Састанку је присуствовала и Наташа Јовановић, наставница ромског језика у нашој школи.
Наташа Јовановић, наставница ромског језика
У уторак, 10. априла, ученици 4. разреда су на секцији енглеског језика угостили другаре из других одељења, као и другаре из дневног боравка. Ученици су имали прилику да упореде ускршње обичаје у Енглеској и у Србији. Тако су се еуфорично укључили у потрагу за ускршњим јајима (Easter egg hunt), међу којима су се нашла и нека чоколадна изненађења. Затим су се борили за прво место у куцању јајима. Ученици су се забавили и кроз динамичне активности су обновили научене речи на енглеском језику. Уз сарадњу са Стручним тимом за ИОП и дневним боравком наше школе, секција за стране језике постала је час на ком сви желе да буду!
Срећан Ускрс! Happy Easter!
Наташа Роговић, наставница енглеског језика
Традиционални фестивал витешке културе и традиције под покровитељством принцезе Линде Карађорђевић одржава се већ 15 година за редом на Калемегданској тврђави на празник Цвети. На овом фестивалу представља се витештво као особина – подвиг изградње и унапређења себе и својих способности искључиво у циљу помоћи и заштите других или нечега што представља колективну вредност. Претходних година титулу ,,Витеза” понеле су многе значајне личности данашњице, а ове године је, по први пут, организовано и музичко такмичење за децу ,,Витешко пролеће”. На њему су се дружили талентовани ученици изводећи по једну соло, етно или духовну песму. Вокално-инструментални састав ученика наше школе наступио је са песмом ,,Густа ми магла паднала” и од жирија је оцењен првим местом са максималних 100 бодова! То значи да су осим награде за прво место наши ученици добили и признање ,,Витез музичке уметности”, а и наступили су у званичном програму ,,Витез-феста”, 1. априла на Калемегдану. Оваква награда представља велико признање и мотив, како за нас тако и за све ученике наше школе, који су сада мотивисани да особину витештва негују и развијају у свим областима.
Милош Крстић, наставник музичке културе
У петак, 30. 3. 2018. године, у нашој школи одржан је турнир у шаху на коме је учествовало осморо ученика од 5. до 8. разреда. Најбоља је била ученица Наташа Голубовић 7-2, која је остварила 5 победа из исто толико партија. Иначе, Наташа је на Окружном такмичењу у шаху, недавно одржаном у Инђији, освојила 3. место, те је тиме поновила прошлогодишњи успех, пласиравши се на Републичко такмичење, које ће се ове године одржати у Зрењанину.
Владимир Николин, наставник математике