|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270204
Дан енергетске ефикасности у свету обележава се сваке године 5. марта. По први пут смо га и ми у подручној школи у Крњешевцима свечано обележили. Наиме, циљ нам је био да кроз неколико занимљивих активности подигнемо свест код деце у вези са тим да се енергија мора рационално трошити. Пошто су у Србији највећи расипници енергије домаћинства, деца су погледала кратак филм „Час за енергетску ефикасност и заштиту животне средине“, у коме су имала могућност да виде како се то неусклађено троши електрична и топлотна енергија у кући или стану. Ученици су нетремице одгледали филм, а потом су уследили њихови коментари и питања у вези са ситуацијама у њиховој породици, о неконтролисаној потрошњи енергије.
Следећа активност нам је била презентација на тему „Како необновљиве изворе енергије заменити обновљивим и чистијим“. После краћег разговора са учитељицама на ову тему, ученици су правили ветрењаче од већ припремљеног материјала. Сви ученици су уживали док су ово радили.
Последња активност и врхунац овог лепог дана била је израда плаката на исту тему. Плакат смо окачили на школски пано и украсили га лепим порукама о енергетској ефикасности.
Стара кинеска изрека каже:
„Реци ми и ја ћу заборавити,
покажи ми и можда ћу запамтити,
укључи ме и ја ћу разумети,
одмакни се и ја ћу деловати“.
Учитељице: Радојка Милосављевић и Светлана Великић
Општинско такмичење из енглеског језика одржано је 3. 3. 2018. год. у ОШ „Јанко Чмелик“ у Ст. Пазови.
Ученик Михајло Екмеџић 8-1 освојио је запажено 9. место, а ученик Бојан Николчић 28. Михајла је само бод делио од даљег пласмана. Без обзира што се нису пласирали на наредни ниво такмичења, ученици су се веома вредно и озбиљно припремали за ово такмичење. Због тога заслужују сваку похвалу.
Нашим вредним такмичарима честитамо на оствареним резултатима и желимо им пуно успеха у даљем раду!
Јасмина Јовановић, наставница енглеског језика
У понедељак, 5. марта, на Дивчибарама је одржано Окружно такмичење у скијању.
Са територије наше општине учествовале су још три основне и једна средња школа. Што се тиче других општина Сремског округа, учествовало је исто толико школа, што значи да је био велики број такмичара, тачније 81, а самим тим, била је и велика конкуренција. Милан Петровић 5-1, представник наше школе, освојио је треће место у конкуренцији петог и шестог разреда, са пролазним временом 18, 22 секунде.
Магловито и хладно време није омело Милана да покаже своје скијашко умеће и да на најбољи начин прикаже нашу школу! Све честитке нашем ученику, уз жеље да се следеће године пласира на још боље позиције!
Мирела Вјештица, професорка физичког васпитања
У суботу, 3. 3. 2018. одржани су 34. Зимски сусрети учитеља Србије.
По дугогодишњој традицији учествовали смо и ми, учитељи ОШ ,,Милан Хаџић“ из Војке. Ове године Зимским сусретима су имале част да присуствују само три учитељице: Радојка Милосављевић, Гордана Милосављевић и Светлана Великић. Као и прошле године, сусрети учитеља одржали су се у ОШ ,,Михајло Пупин“ у Земуну. Сваки учесник семинара је имао могућност да одабере једну радионицу на којој ће присуствовати. Група учитеља из наше школе определила се за радионицу под називом ,,Интердисциплинарна амбијентална настава – завичајна школа наслеђа”. Сам сусрет са предавачима обећавао је много. Две ведре, насмејане и занимљиве жене, учитељица Невена Перић и Татјана Гачпар, директорка Музеја у Смедереву, су на веома занимљив и креативан начин презентовале предвиђене садржаје. Имали смо могућност да будемо детективи, модни креатори, истраживачи…Најзанимљивији тренутак је био када смо се облачили и фотографисали у костимима које су носили наши средњовековни владари – Ђурађ Бранковић и његова супруга Јерина.
Наш заједнички рад, учење и дружење трајало је од 10 до 17 часова. Пошто смо били поучени искуством предавача и наших колега из других школа, задовољни смо се вратили кући.
Учитељице: Радојка Милосављевић, Гордана Милосављевић и Светлана Великић
Општинско такмичење одржано је у Голубинцима, 21. 2. 2018. године.
Постигнут је следећи успех:
Први разред: 1. место – Софија Инђић, 2. место – Кристина Чикош;
Други разред: 1. место – Виктор Илић;
Четврти разред: 3.место – Ружица Драгаш, 3. место – Емина Зековић;
Пети разред; 1. место – Милош Филипин;
Шести разред: 2. место – Дамјан Екмеџић;
Седми разред: 1. место – Зорица Марковић, 2. место – Тијана Дражић, 3.место – Тамара Белегишанин;
Осми разред: 1. место – Нина Јеремић.
На окружни ниво такмичења пласирали су се:
Софија Инђић – први разред,
Виктор Илић – други разред,
Милош Филипин – пети разред,
Дамјан Екмеџић – шести разред,
Зорица Марковић – седми разред,
Тијана Дражић – седми разред,
Нина Јеремић – осми разред.
Наши ученици су били веома успешни на овом такмичењу!
Свим ученицима честитамо на постигнутом резултату, као и њиховим менторима, и свима желимо пуно успеха у даљем такмичењу!
Координатор такмичења: Анка Сабо
У суботу, 24. фебруара, одржано је Oпштинско такмичење из математике у Основној школи „Бошко Палковљевић – Пинки“ у Старој Пазови. Из наше школе учествовало је укупно 14 ученика, при чему су веома добре резултате остварили:
• Рашић Огњен, Лебхерц Дуња и Грудић Ања – 3. разред
• Радојчић Огњен, Зековић Емина и Лепшановић Петар – 4. разред
• Екмеџић Милена, која је у својој категорији остварила најбољи пласман – 5. разред.
Ученицима честитамо на успеху! Пласман ученика четвртог и петог разреда на окружни ниво такмичења биће накнадно објављен.
Дариа Хлода, наставница математике
Школско такмичење одржано је 28. 2. 2018. године, Пласман на општински ниво такмичења заузели су следећи ученици:
Седми разред: Зорица Марковић
Осми разред: Нина Јеремић, Милица Бурсаћ, Александра Ћирић, Марија Чортановачки.
Срећно!
С. Алексић и М. Тарлаћ, наставнице српског језика