|
15, 16. и 17. јун Завршни испит за ученике осмог разреда |
Број посета: 265274
У оквиру културних активности наше школе у Крњешевцима, 4. децембра угостили смо позоришну трупу Центра за културу Стара Пазова, која је извела фантастичну представу пред ученицима свих разреда и децом ПУ „Полетарац – Петар Пан“. Ова посета део је наше континуиране посвећености подстицању културног образовања и развијању љубави према позоришту и уметности међу децом.
Позоришна представа под називом „Три прасета“ привукла је велику пажњу и одушевљење како ученика, тако и запослених. Представа је била едукативна и забавна, те је успешно спојила елементе хумористичног и драмског жанра, остављајући снажан утисак на децу. Главни актери представе донели су на сцену живописне ликове и поруке које су изазвале снажну емоционалну реакцију. Кроз динамичну игру и сјајну глуму, трупа је упутила важно предавање о заједништву.
Посета позоришта увек је посебна прилика да се деца подстакну на развијање креативног мишљења и осећаја за уметност. Надамо се да ће овакве иницијативе постати традиција у нашој школи. Захваљујемо се Центру на сарадњи.
Учитељице и васпитачица из Крњешеваца
У уторак, 23.12.2025. године, одржаће се Новогодишњи вашар у нашој школи, у термину од 16 до 18 часова.
Дођите да уживате у рукотворинама наших ученика.
У оквиру пројекта од националног значаја „Заједно и безбедно кроз детињство“, одржане су две радионице за ученике трећег и четвртог разреда у подручној школи у Крњешевцима. Теме радионица биле су „Безбедност деце у саобраћају“ и Безбедност деце у опасним и ванредним ситуацијама“, а исте су одржали полицијски и ватрогасни службеници из надлежних станица у Старој Пазови. Кроз интерактивни разговор и гледање занимљивих, прилагођених и едукативних цртаних филмова, ученици су поновили и проширили знања о правилном понашању и мерама безбедности у опасним ситуацијама из непосредног окружења и ситуацијама непогода – поплава, пожара, земљотреса, као и општа правила безбедног понашања у саобраћају. Показали су одлично познавање правила и мера, као и примену истих.
Колектив из Крњешеваца
У нашој школи Светски дан љубазности обележен је 13. новембра, а Међународни дан толеранције 17. новембра. Током недеље ученици и њихове учитељице учествовали су у активностима које подстичу међусобно поштовање, уважавање, разумевање, активно слушање и доброту. У школском холу постављен је пано који је украшен словима кључних речи, која су ученици исписали туш техником на креативној радионици и током међуодељењског дружења. На ЧОС-у је разговарано о значају лепог понашања, различитости и прихватања других, организована је вишедневна игра „Тајни пријатељ“. Колаж „Једно стабло, различите крошње“ или „Једна глава, различите фризуре“ била је активност у оквиру редовног часа ликовне културе. Недељу смо завршили обележавањем рођендана најмлађем другару. Све ово подсетило нас је да су љубазност и толеранција вредности које треба да негујемо сваки дан. Поносни смо на труд и понашање наших ученика, уз наду да ће се таква атмосфера и добар пример наставити и даље.
Колектив из Крњешеваца
Дан просветних радника, 8. новембар, обележен је и у нашој школи. Тога дана ученици и наставници заменили су своје улоге, те су чланови Ученичког парламента припремили часове и одржали их својим млађим и старијим другарима. Ученице Миња Росић 7-1 и Ина Инђић 7-3 одржале су час српског језика и књижевности својим млађим другарима 2-1 одељења, док је Димитрије Инђић 7-3 одржао час српског језика и књижевности својим старијим другарима 7-3 одељења. У улози наставника физичког и здравственог васпитања опробали су се Нина Дражин 7-2 у свом одељењу и Лука Букурецки 8-1 такође у свом одељењу. Ученице 8-2 одељења, Ирина Ранков и Исидора Трифуновић одржале су час историје у свом одељењу, док је Сара Инђић 7-1 одржала час дигиталног света у 3-1 одељењу. Ученици који су се опробали у улози наставника били су веома заинтересовани и определили су се за предмете које највише воле. Са часова су понели мноштво позитивних утисака и врло радо би и у будућности одабрали наставнички позив.
Јелена Петровић
Поводом обележавања Дана просветних радника, 8. новембра, ученици 3-4 одељења наше школе у Крњешевцима упустили су се у необичну и забавну активност – заменили су улоге са својом учитељицом. Ученици су припремили разне активности из свих наставних предмета, задатке и игре, које су изводили пред својим другарима. Уз много смеха и интересовања, показали су колико цене труд, стрпљење и знање које им свакодневно пружа њихова учитељица. Учитељица је с друге стране имала прилику да посматра своје ђаке у новој улози, уживајући у њиховој креативности, одговорности и труду који су уложили припремајући се. Активност је оставила диван утисак и још једном показала да се учење и захвалност могу спојити на леп и занимљив начин.
Наташа Лепановић
И ове године, ученици наше школе у Крњешевцима обележили су значајне датуме у октобру: Дан хлеба, Дан здраве хране и Дан јабуке. Са задовољством и уживањем, ученици су са својим учитељицама учествовали у разним занимљивим и креативним активностима. У обележавању учествовали су сви ученици од првог до четвртог разреда међуодељењским дружењем.
Дан хлеба и здраве хране започео је разговором о значају здраве хране за наше здравље и о драгоценој намирници без које дан не почиње, хлебу. Потом је уследио практичан део, а то је уређивање школских паноа радовима од рециклираног материјала и сликама различитог врста хлеба, погача и славских колача.
У понедељак, 20. октобра, настављено је дружење уз поруку:
„На длану јабука, осмех на уснама,
у срцу једна порука,
нека је свима срећан
Дан јабука“.
Овим речима започели смо обележавање Дана јабуке. Читали смо занимљивости о јабуци, коментарисали многе изреке, а посебно пословицу „Једна јабука на дан – доктор из куће ван“. Дан смо завршили конзумирањем укусног воћа и колача од ове драгоцене воћке.
Учитељице Наташа и Светлана
Школска библиотека је расписала конкурс поводом Дечје недеље за ученике од 1. до 8. разреда. Теме овог конкурса су биле: Имам право, Моја најдража играчка, Маштам о...На адресу библиотеке пристигло је мноштво радова, а похваљени су радови следећих ученика:
1. Марија Ћурчин 2-2
2. Анђела Чигоја 4-1
3. Бојана Марин 2-1
У категорији одраслих ученика:
1. Мина Ћурчин 6-2
2. Александра Грујић 5-2 и Кристина Перић 5-1
3. Дуња Зековић 5-1 и Огњен Ђорђић 6-2
Честитамо свим ученицима на маштовитости, труду, креативности и лепим речима којима су нас обрадовали! Желимо им много среће у даљем раду!
Мирјана Тарлаћ, наставница српског језика