И ове школске године, као и претходних, чланови Ученичког парламента наше школе у сарадњи са Тимом за заштиту животне средине и одрживи развој подржали су и спровели акцију „Чеп за хендикеп“. Циљ ове акције је, поред развијања еколошке свести код ученика, значаја селекције отпада као предуслова рециклаже, и развијање хуманости. Током другог полугодишта, сви ученици од првог до осмог разреда доносили су и сакупљали пластичне чепове. Подстичући сва одељења, чланови Ученичког парламента су почетком маја прикупили све чепове по одељењима и водили евиденцију о сакупљеној количини, похваљујући најуспешнија и најангажованија одељења. Током другог полугодишта, одељења која су се највише истакла по количини сакупљених чепова су: 4-1, 1-1 и 7-2. Сакупљени пластични чепови и прикупљена средства биће предата у хуманитарне сврхе. Похваљујемо све ученике наше школе који су учествовали у овој акцији, а одељења која су прикупила највише чепова биће награђена. Ову хуманитарну акцију настављамо и следеће школске године, а до тада, и ви убаците чеп и помозите некоме!
Јелена Петровић,
наставница српског језика














































