|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270239
У среду, 04.09.2019.године, у нашој школи су били гости – представници Црвеног крста Општине Стара Пазова. За ученике првог разреда организовали су предавање кроз презентацију на тему ,,Безбедности ученика у саобраћајуˮ. Деца су активно учествовала у раду и износила своја искуства, која се односе на ову тему.
Актив првог разреда
У понедељак, 02.09. 2019. године, у свим школама у Србији, школе су отвориле своја врата за све старе и нове ђаке. И ми смо се у нашој школи потрудили да првацима покажемо колико је школа једно пријатно место где стичемо друштво, љубав и знање. Ученици петог разреда су свечаном приредбом поздравили своје млађе другаре. После прозивке, сви ђаци прваци су пошли са својим учитељицама у учионице, где су их чекали нови уџбеници, који су поклон Општине Стара Пазова и биће подељени у среду, као и пригодне добродошлице од својих учитељица.
Свим ученицима желимо срећан полазак у школу и много знања, среће и другарства у новој школској години!
Тина Нинковић, учитељица


Ученици наше школе ишли су крајем јуна на наградни једнодневни излет у Ср. Карловце. Организатор излета био је Покрет горана Војводине. Укупно је путовало 20 ученика и три наставника: Тина Нинковић, Златко Хриц и Весна Панић. Наша школа је добила 2. награду за учешће у пројекту „За чистије и зеленије школе у Војводини“. Низом акција, конкурса, активности унутар, али и изван школе, допринели смо ширењу еколошке свести, а посебно деце која су кључни чинилац промена и снага будућности у области заштите животне средине и одрживог развоја. Наш еко-блог „За чистију и зеленију школу у Војки“ пратио је све активности везане за екологију, а које су се дешавале на нивоу школе.
Наши ученици су обишли културно-историјска места у Ср. Карловцима, који одишу природним лепотама и богатом традицијом. Обишли смо центар Сремских Карловаца и његове знаменитости: Карловачку гимназију, Дворску башту, Богословију, Еколошки центар Радуловачки…
Затим смо кренули на пустоловину Дунавом „Упознај Дунав“, вожњом катамараном (бродићем), где смо се упознали са флором и фауном Специјалног резервата природе „Ковиљско-петроварадински рит“. Ученици нису крили своје одушевљење због сасвим новог искуства за њих. После вожње бродићем имали смо забавну, едукативно-образовну радионицу за ученике у природи. Затим су ученици заједно са својим наставницима, учитељицама и младим волонтерима кренули ка Стражилову како би се дружили са природом. Заједно смо се попели на гроб Бранка Радичевића, где су ученици на занимљив начин упознавали природу. Ученици су уживали у радионицама, а по завршетку радионица, ученици су имали слободно време за уживање у природи...У Војку смо се вратили у 17 и 30 h.
Ученици су уживали у свему и показали велико занимање за образовне радионице, активно учествовали и тимски сарађивали. Подједнако уживање и одушевљење су показали током вожње бродићем „Ковиљско-петроварадинским ритом“. Ово је било једно ново и оригинално искуство и за ученике и за наставнике.
Весна Панић
Недавно је у Новом Саду представљена 62. изложба дечјих ликовних радова под називом ,,Илустрација литерарних дела – деца могу да полетеˮ. Ову изложбу организовао је Центар за ликовно васпитање деце и омладине Војводине. Нашу школу представљао је Милош Филипин, ученик 6-1, који је награђен трећом наградом за свој ликовни рад.
Честитамо Милошу и желимо му много успеха у даљем раду!
Златко Хриц, наставник ликовне културе
У четвртак, 13. 06. 2019. године, на летњи распуст испратили смо још једну генерацију (2018/2019) ђака боравкаша. Тим поводом припремили смо завршно дружење, које је било праћено музичким играријама и послужењем омиљене летње посластице. За успешно завршено похађање програма свим боравкашима уручене су дипломе и скромне награде. Такође, прогласили смо и наградили и најуспешније боравкаше у играма „Знање и лепо понашање твоје, знај да богатство огромно је“ и „Здраве навике имам, за пример другарима јесам“, које су трајале цео наставни период. Својим свакодневним радом и понашањем, делима и развијеним здравим навикама, ове године истакли су се : Невена Чобановић (1/2), Стефан Екмеџић (1/2) и Филип Зец (2/1). Од срца им честитамо, желимо да исте ствари наставе да негују! Остале ученике такође похваљујемо за постигнуте резултате и за све што су пружили и показали! Браво!
Драгим боравкашима и свим ученицима наше школе желимо пријатан летњи распуст! Видимо се и дружимо поново од септембра!
ВАШ БОРАВАК
На седници Наставничког већа, одржаној 6. јуна, ученица Наташа Голубовић проглашена је за спортисткињу генерације. Наташа се од петог разреда активно почела бавити шахом у оквиру Шаховске секције у нашој школи. Захваљујући упорном раду, као и труду њеног ментора Владимира Николина, наставника математике и координатора Шаховске секције, Наташа је постепено савлађивала све шаховске потезе и низала успехе. Сваке године је учествовала на такмичењима, како индивидуалним, тако и екипним, и постизала изузетне резултате. Један од њених најуспешнијих резултата било је учешће на Репбуличком такмичењу у шаху, и то три године узастопно, где се Наташа показала као веома добар шахиста. Поред шаха, Наташа се активно бави каратеом и носилац је многобројних диплома и награда.
Осим што је најбољи спортиста ове генерације, Наташа је племенита и вредна. Ми јој желимо пуно успеха у даљем школовању, да остане позитивна и насмејана и да све обавезе и препреке које јој предстоје лако и успешно пређе. Поносни смо на Наташу и на то што је нашу школу представљала на многобројним такмичењима и желимо јој да у животу увек игра квалитетно, на било ком пољу, и да увек да свој максимум.
Јасмина Јoвановић, одељењски старешина
Овај програм организује се већ десету годину за редом, а ове године по други пут учествује и наша школа. Реализација планираних активности трајала је од 1. новембра 2018. до 15. маја 2019. године. Низом акција, конкурса, активности унутар, али и изван школе допринели смо ширењу еколошке свести свих а посебно деце која су кључни чинилац промена и снага будућности у области заштите животне средине и одрживог развоја.
Наш еко-блог „За чистију и зеленију школу у Војки“, пратио је све активности везане за екологију а које су се дешавале на нивоу школе.
Додели награда у Сремским Карловцима су присуствовали, поред директорке школе Славице Стошић и наставника Небојше Газдић и учитељице Весне Анастасов, и ученици наше школе.
Награду нашој школи је уручио Немања Коматовић, представник RECAN-а – Фонд за рециклажу лименки.
Установе су награђене једнодневним излетом као и семинаром из области екологије.
Честитамо свима!!!
Координатори Програма „За чистије и зеленије школе у Војводини“