|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270239
Наша школа је у овој школској години радила на стицању разних искустава и вештина. Поред ангажовања током Светосавске академије, Дана школе, завршне приредбе, ученици школског хора су своје умеће показали на хорском фестивалу који је организован по први пут. Хорски фестивал, под именом ,,Саватић у мајуˮ, део је једне веће манифестације, тачније интернационалног фестивала под називом ,,Заиграј-запевајˮ , чији је организатор удружење ,,Талијаˮ. На фестивалу је учествовало 23 учесника , од којих је било 11 хорова, махом основних школа, али и Прве и Десете гимназије. Остали учесници су своја места , школе или државе предтавили кроз покрет, плес или свирање. С обзиром на то да је фестивал интернационалног типа, имали смо прилику да се упознамо са гостима из Македоније, Босне и Херцеговине, Пољске, Румуније... Цео догађај је био савршено организован. Наши домаћини, ученици, наставници и особље ОШ.,,Лазар Саватићˮ у Земуну приказали су се више него гостољубиво, а цела атмосфера је била више него опуштена. Ученици наше школе, који су били изузетно задовољни нашим учешћем и певањем, стекли су значајна искуства која ће им помоћи у даљем раду. Поред доброг провода, стекли су увид у то како други ученици раде и доживљавају своје учешће у раду школског хора.
Надам се да ћемо следеће године имати још боље певаче , па тако и наставити дружење са дивним људима који уживају у прелепом свету музике.
Јелица Рондић, наставник музичке културе
У понедељак, 27. 05. 2019. године, ученици наше школе ишли су на пливање у Нови Сад. Ученици су уживали у великом и малом базену показујући своје пливачке способности. Након пливања, ученици су у пратњи својих наставника посетили Мекдоналдс, а потом су се вратили кући веома задовољни и пуни прича о различитим догодовштинама са овог путовања.
Предраг Јовановић, наставник физичког васпитања
У суботу, 25. 5. 2019. године, у Мачкату је реализован последњи дан пројекта ,,Читалићи 2019ˮ. Тог дана у ОШ ,,Миливоје Боровићˮ присутни су били писци, деца, родитељи, библиотекари, наставници, гости и организатори како би похвалили и наградили учеснике овог лепог пројекта и прогласили најбоље. Током школске 2018/19. године овим пројектом такмичила су се деца из целе Србије у више категорија. Представници наше школе, а и општине, биле су ученице другог разреда – Софија Инђић и Хана Урошевић. Оне су освојиле пласман за категорију ,,Читалићи кликераши - разумевање прочитаног текстаˮ (републички ниво такмичења). Надметале су се заједно са тридесет и једним другом, и то на изузетно захтевном тесту и постигле добре резултате (6. и 8. резултат). Тог дана били су изложени и штандови на тему ,,Књижевни јунациˮ, изложени су и читалачки дневници, изведен је пригодан програм ученика школе домаћина.
Поносни смо на наше ученице и настављамо и даље да промовишемо културу читања и разумевања прочитаног.
С. Живановић, учитељица
У петак, 17. 5. 2019. године, на расаднику „Брест“ у Старој Пазови, одржано је Општинско такмичење у пружању прве помоћи, које организује Црвени крст Стара Пазова. Као и сваке године, на такмичењу је учествовала и наша школа. Школу је представљала шесточлана екипа коју су чинили: капитен – Анђела Росић (7-1), Милица Инђић (7-1), Милена Екмеџић (6-2), Милица Васиљевић (6-1), Јована Радивојевић (6-3) и резерва – Тијана Тривуновић (6-3), а фотограф је била Марина Николин (6-3). Ученике је припремала наставница Ивана Лазић. Својим ангажовањем приликом припрема ученици су показали да су свесни колики је значај адекватног пружања прве помоћи у ситуацијама када је то неопходно. На такмичењу су, такође, ученици показали и знање и спретност да се снађу у датој ситуацији. На наредни ниво такмичења пласирала се екипа са највећим бројем поена, а наша екипа заузела је друго место и зато вредно настављамо да учимо, вежбамо и припремамо се за наредну годину.
Честитамо свим учесницима!!!
Ивана Лазић, наставница биологије и хемије
У петак, 24. 5. 2019. године, свечано смо обележили Дан школе ,,Милан Хаџић“. Ове године слоган приредбе гласио је ,,Пусти бригу, узми књигу”. Прослава Дана школе приређена је у Дому културе. Наши ученици су са својим учитељицама и наставницима приредили пригодан програм који је био веома богат и испуњен разним културним садржајима. Дечје игре, песме и драмски комади смењивали су се пред препуном публиком. Смех, музика и понеки сјај у оку испунили су овај значајан дан. Поносни смо на наше учеснике у програму, којих је било преко 150. Поносни смо и на наше остале ученике и наставнике, који су ове године имали много успеха на такмичењима. Сви ученици, који су имали успеха на такмичењима, награђени су књигама и дипломама. Награђени су и победници овогодишњег литерарног и ликовног конкурса на тему ,,Пусти бригу, узми књигу“: Софија Чикош, Дуња Умљеновић, Тара Добродолац, Валентина Јовановић, Теодора Шолић, Теодора Грујичић, Милица Рашић, Тамара Белегишанин, Милица Симетић, Филип Руњо, Исидора Инђић, Марија Белегишаниин.
После приредбе, сви гости су се прикључили коктелу који је био уприличен у школској трпезарији. Хвала свим нашим гостима и верној публица која је дошла да са нама подели дивне тренутке и прослави Дан школе, тј. Дан словенске културе и писмености.
Тим за спровођење културних активности

Сутра, 24.5. на Дан словенске писмености и културе, наша школа обележава као свој Дан школе. Ове године под овим насловом, а леп повод сазнаћете на свечаности у 16 сати у Дому културе Војка.
ДОБРОДОШЛИ!!!
Никола Вујновић, ученик петог разреда наше школе, освојио је друго место на литерарном конкурсу ,,Здрава исхранаˮ, који организује Завод за јавно здравље из Сремске Митровице. Овај конкурс је републичког карактера. Никола је недавно гостовао на Сремској телевизији, где је прочитао свој рад и дао интервју о томе шта он подразумева под правилном исхраном. Никола је награђен дипломом, књигама и школским прибором.
Честитамо Николи и желимо му много успеха у даљем раду!
Мирјана Тарлаћ
Дана 18. 05. 2019. у Новом Саду у СТШ „Милева Марић Ајнштајн“ оджана је изложба радова XXVII конкурса „Светосавље и наше доба“ на тему ,,ОСАМ ВЕКОВА СВЕТОСАВЉАˮ у организацији Министарства просвете, науке и технолошког пазвоја Републике Србије, Кола српских сестара епархије Бачке (Нови Сад) , Одбора за веронауку епархије Бачке, Центра за ликовно васпитање деце и омладине Војводине и Удружења војвођанских учитеља. На изложби је награђен ликовни рад ученице наше школе Мали Сватлане из наше школе, која је освојила другу награду, а за успешни менторски рад и учешђе на конкурсу „Светосавље и наше доба“ награђен је наставник ликовне културе Хриц Златко.
На изложби су заступљени и радови следећих ученика наше школе: Ружица Драгаш 5. разред, Катарина Рашић 5. разред, Јована Радивојевић 6. разред.
Златко Хриц, наставник ликовне културе