|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270247
И ове године, 8. новембра, боравкаши су обележили Дан просветних радника. Овом дану се сви радују, и боравкаши и учитељица, јер тада замене улоге. Наиме, тог дана ученици ,,одглумеˮ учитељицу, а она се нађе у улози вредне и послушне ученице. Циљ активности је да ученици осете одговорности које учитељица има у раду са њима, али и да осете дражи њеног позива. Тим поводом, ученици су осмишљавали задатке за учитељицу, који су били из различитих наставних области. Са задовољством и озбиљно схватајући своју улогу, учитељица је исте решавала. Трудећи се много, мотивисана и усредсређена на њихове инструкције, решила је све дечје захтеве, зарадила похвале и оцене, а од појединих је добила и домаћи задатак.
Атмосфера је била пријатна, ведра и забавна. Учитељици је било лепо јер се присетила ђачких дана, најлепшег животног доба!
Боравак
Месец новембар се према међународном календару здравља посвећује борби против болести зависности, са циљем да се подигне свест становништа, особито младих, о негативним последицама дроге, алкохола и коцке. Поводом тога, ученици шестог разреда (Тара Добродолац, Весна Вукмановић и Дејан Вујић-Пејић) одржали су на часу одељењског старешине кратко предавање на коме су путем презентације изнели најважније информације о поменутим болестима и њиховим штетним ефектима.
Мирјана Тарлаћ, наставница српског језика
Током октобра, месеца књиге, организовали смо акцију прикупљања књига за школску библиотеку под називом „Поклони књигу библиотеци“. У овој акцији прикупљено је 117 књига. Највреднија одељења била су: VIII-1 са прикупљених 88 књига, IV-1 са 10 књига, II-2 са 9 књига, IV-2 са 6 књига, III-2 са 2 књиге и I-1 са прикупљеном 1 књигом.
Акција је наишла на велики одзив ученика, па се надамо да ћемо следеће године бити још вреднији и успешнији!
Захваљујемо свима који су учествовали у овој акцији и дали свој допринос у обнављању и богаћењу књижног фонда школске библиотеке.
Јелена Петровић
Сваког четвртог понедељка у октобру, школски библиотекари широм света обележавају свој дан – Међународни дан школских библиотекара.
Поводом обележавања овог дана, у нашој школи расписан је ликовно-литерарни конкурс за ученике од I до VIII разреда на тему „Моја библиотека“. Најбољи прозни и поетски, као и најуспешнији ликовни радови ученика изложени су у холу школе.
У школској библиотеци, тога дана ученици су читали своје саставе и рецитовали песме, али и дела истакнутих књижевника, говорили о својим омиљеним књигама и препоручивали вршњацима шта да читају. Упознали су се са историјатом библиотека у свету и код нас, са најстаријим и највећим библиотекама, чувеном Александријском библиотеком, најпознатијим библиотекарима света и увидели значај књига и школских библиотека.
Јелена Петровић
Ученици наше школе посетили су Српско народно позориште у Новом Саду, у ком су гледали Стеријину комедију,,Лажа и паралажа”. Представа је била веома забавна, те су наши ученици у препуној публици уживали у духовитим сценама.
Поред представе, ученици су са својим наставницима посетили Мекдоналдс, а имали су и прилику да се прошетају овим градом и уживају у његовим чарима.
Жељно ишчекујемо следећу посету Новом Саду!
Мирјана Тарлаћ, Ивана Лазић и Владимир Николин
Дечја недеља ове године обележава свој значајан јубилеј – 30 година Конвенције УН о правима детета, најзначајнијег међународног документа у области људских права који се односи на децу. У складу са тим, овогодишњи мото Дечје недеље гласи: ,,Да право свако – дете ужива лако!ˮ Поред Дечје недеље, месец октобар је у нашој школи одређен и као тематски месец, јер садржи мноштво значајних датума, који се обележавају на разнолике начине. Један од тих начина јесте и реализовање литерарних конкурса, те смо овога пута у складу са слоганом Дечје недеље организовали литерарни конкурс на тему ,,Имам правоˮ. Најуспешније радове написали су:
1. Милица Рашић 6-2
2. Бојана Капуран 5-2
3. Тијана Рајиновић 5-2
Честитамо свим учесницима и похваљујемо их за труд и креативност!
Мирјана Тарлаћ, наставница српског језика
Наши најмлађи ученици у пратњи својих учитељица посетили су школску библиотеку у периоду од 16. до 23. октобра 2019. године. Упознали су се са начином рада библиотеке, правилима понашања у библиотеци, коришћењем, позајмљивањем и чувањем књига, као и осталим могућностима које библиотека пружа, а настоји да пробуди и прве осећаје љубави према књизи и читању. Ученици су уживали у разгледању библиотечког простора и прелиставању књига за децу, сликовница, енциклопедија, часописа, а кроз различите радионице у којима су радо учествовали на сликовит и занимљив начин увидели су и истакли значај писане речи и лепоте читања у циљу богаћења речника и стицања нових знања. Сусрет са ђацима првацима протекао је у топлој и срдачној атмосфери, а завршио се њиховим обећањем да ће често посећивати најмирнији и, сигурно, један од најлепших кутака у нашој школи.
Јелена Петровић
Поводом обележавања месеца књиге, наша школа организује октобарску акцију „Поклони књигу библиотеци“.
Позивамо све ученике, родитеље, запослене и пријатеље школе да учествују у акцији прикупљања књига за школску библиотеку. Акција ће трајати до краја октобра, а књиге можете предати учитељицама, одељењским старешинама или школском библиотекару.
Јелена Петровић