|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270232
У понедељак, 29. 10. 2018. године, одржано је општинско првенство у футсалу у Новој Пазови.
Наши ученици су се прво састали са ученицима из ОШ „Слободан Савковић“ из Старих Бановаца и победили их резултатом 6:2. Након тога, у полуфиналу су нас сачекали ученици из ОШ „Растко Немањић“ из Нове Пазове. Након нерешеног резултата 1:1, организовани су пенали, те је на крају резултат био 3:2. У финалу смо се састали са ОШ „Бошко Палковљевић – Пинки“ од које смо, нажалост, изгубили резултатом 3:0!
Честитам свим ученицима на освојеном другом месту, залагању и труду који су показали током такмичења!
Ученици који су учествовали на такмичењу:
1. Стефан Средојевић
2. Ђорђе Јовановић
3. Милош Симетић
4. Стефан Ранков
5. Алекса Ромац (капитен)
6. Дејан Вујић Пејић
7. Никола Николин
8. Марко Стојанов
9. Пера Цвијановић
10. Ђура Тривуновић
11. Игњат Инђић
Предраг Јовановић, наставник физичког васпитања
У Старим Бановцима, 20.10.2018. године одржана је 6. по реду дечија ликовна колонија под називом „Стари Бановци 2018“ у ОШ „Слободан Савковић“. У пратњи наставника ликовне културе Хриц Златка учешће у раду узеле су ученице шестог разреда наше школе: Марина Николин, Јована Радивојевић, Анђела Радојчић и Тијана Тривуновић.
На колонији су учествовали и ученици осталих основних школа пазовачке општине. Радило се комбинованим техникама, темпера, пастели, фломастери...
Дружење је било пријатно у радној атмосфери, уприличен је ручак за све учеснике и на крају су сви учесници добили признање за учешће.
Златко Хриц, наставник ликовне културе
Недавно је у нашој школи низом разноврсних активности обележен Дан здраве хране. Овим поводом ученици петог разреда писали су литерарне радове на тему ,,Правилна исхрана – улагање у будућност”. Ученици су били веома маштовити, писали су песме, приче, есеје о здравој исхрани. Најбољи међу радовима послати су у Сремску Митровицу, Заводу за јавно здравље, који је међу пристиглим радовима из читавог Срема одабрао радове наших ученика Михајла Пајића и Николе Вујновића V-1. Ученици су позвани да у четвртак, 25. 10. 2018. године, посете Мачванску Митровицу како би преузели своје награде.
Честитамо Михајлу и Николи!
М. Тарлаћ, наставница српског језика
У суботу, 13. 10. 2018. године, одржан је ,,Мини-тини фест”, музички фестивал који је окупио велики број деце наше општине. Нашу школу су ове године представљале 3 песме, од којих су 2 биле у нижој (мини), а 1 у вишој (тини) категорији. Наше представнице у тини- категорији су биле Валентина Бодирогић и Тијана Дражић, са песмом „Грешио си“. Најуспешнији је био Никола Вујновић са песмом „Баш је лепа Милица“ , који је освојио 1. место. Публику је одушевио наступ Ирене Јовановић, која је певала песму „Распуст“, уз веселу пратњу ритмичке групе 2-1 одељења. Она је освојила 3. место, такође у мини- категорији. Све солисте је пратио хор наше школе.
Тим за „Мини – тини фест“
И ове године, 16.октобра, у нашој школи у Крњешевцима, обележени су значајни датуми: Дан хлеба и Дан здраве хране.
Сви ученици наше школе заједно са својим учитељицама учествовали су у обележавању ових важних датума, спроводећи разне занимљиве активности.
Наиме, ученици су имали задатак да за тај дан донесу од куће припремљено тесто, кецеље њихових бака и мама, оклагије и други пратићи прибор. Са великим задовољством и уживањем месили су, обликовали и украшавали разне врсте хлеба и пецива. Док су глумили вредне пекаре учитељице су им читале занимљиве приче и изреке о тој веома важној и незаменљивој намирници –ХЛЕБУ.
Следећа активност нам је била изреда плаката на тему „Здраво се хранимо“ и „Пирамида исхране“. Ученици су бојили, сецкали и лепили на хамеру насмејано воће. Да би мотивација и креативност била већа слушали смо и певали песму „Поврће и воће радо једемо“.
Обележавање значајних датума наставили смо и у петак 19.10. заједно са другарима из Војке у Музеју хлеба у Пећинцима.
Домаћин музеја господин Јеремија, иначе познати сликар, и његова супруга Биљана су нам на веома леп начин испричали и дочарали како су се људи некада мучили да би дошли до коре хлеба. Имали смо прилику да видимо више од две хиљаде експоната који се налазе у музеју. Деца су пажљиво и нетремице слушала приче интересантних кустоса. Слушајући њих вратили смо се у далеку прошлост и присетили се српске традиције и обичаја.
После посете музеју организовали смо час амбијенталне наставе где су деца сликала и препричавала најзанимљивије експонате из музеја. Раздрагани и пуни лепих утисака вратили смо се кући.
учитељице Радојка Милосављевић и Светлана Великић
Поводом Светског дана здраве хране који се у читавом свету обележава 16. октобра, ученици V-1 обележили су овај дан једном дивном чајанком одржаној у школској библиотеци. Поред уживања у различитим укусима овог здравог напитка и дискутовању о томе какве све предности чај може донети нашем организму, ученици су рецитовали стихове својих песама и читали литерарне радове на тему ,,Правилна исхрана – улагање у будућност”. Ученици су кроз писање ових радова показали да веома добро познају шта заправо значи синтагма ,,здрава храна” и зашто се данас толико говори о тој теми. Неки од ових радова су били веома успешни, те су послати на литерарни конкурс у Сремску Митровицу, који је организовао Завод за јавно здравље.
Одељење V-1
У четвртак, 4.10.2018. године, у оквиру Обавезних спортских активности, Недеље школског спорта и Дечје недеље, ученици шестог разреда посетили су Адреналин парк ,,Земља чуда” у Новом Саду.
Због бројности посете, поделили смо се у групе, од којих је једна била на висинским препрекама које су ученици веома успешно савладавали, а друга група се забављала штафетним играма. Препреке на висини од 3м биле су велики изазов ученицима на којима су они савладавали свој страх, али ипак, после пређеног полигона задовољство и осмех нису изостали. Поред тога, штафетне игре занимљиве су за све узрасте, те су нам тако подигле адреналин на својствен начин. Скакање у џаковима, трка са кликерима у малим кашичицама, гађање чаша фризбијем само су неке од игара у којима су се девојчице показале као велики борци и победници. На крају,најупорнији и они који су у најбољој кондицији прешли су и пењање по вештачкој стени која има своје чари.
Хвала наставнику Николин Владимиру на помоћи, подршци и дружењу!
Мирела Вјештица, професорка физичког васпитања

У циљу повећања безбедности Ваше деце, а наших ученика, на путу од куће до школе и од школе до куће, желимо да Вас подсетимо на следеће:
- Свакодневно скрећите пажњу свом детету да не разговара са непознатим лицима;
- Такође, објасните му да никако није безбедно да прилази или улази у непознато возило, па чак ни у оно које му јесте познато, ако претходно није добило Вашу дозволу;
- Саветујте Ваше дете да, где год је то могуће, иде тротоаром и буде што више удаљено од коловоза;
- Саветујте Ваше дете да што дужи део пута иде у групи ученика;
- Ако сте у могућности, доводите своје дете у школу и одводите га из ње;
- Ако је могуће, удружите се са другим родитељима из Вашег краја и обезбедите да деца иду у школу и из ње у пратњи одрасле особе;
- Сваку сумњиву ситуацију пријавите полицији на телефон 192. Такође, обавестите и школу;
- Предузмите и све друге мере које ће повећати безбедност Вашег детета на путу од куће до школе и од школе до куће.
Хвала Вам на сарадњи.
Стручни тим за заштиту од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања - Основнa школa „Милан Хаџић“ Војка