|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270253
У нашој школи Национални дан књиге обележен је 28. фебруара. Тим поводом прикључили смо се акцији Друштва школских библиотекара Србије „Читајмо гласно“. Читалачка акција симболично је почела у пет до дванаест што би представљало крајње време да се окренемо читању, неговању књиге и културе уопште. Велики број ученика од првог до осмог разреда подржао је ову акцију и гласно читао своје омиљене стихове, цитате, одломке књижевних дела у школској библиотеци. У обележавању овог празника књиге и библиотеке учествовали су и чланови Креативне радионице, који су уредили пано и својим радовима указали на значај књиге и важност читања. Циљ ове заједничке активности био је подстицање читања, као и неговање матерњег језика.
Јелена Петровић
Школско такмичење из српског језика и језичке културе одржано је у четвртак, 27. 02. 2020. године. На општински ниво такмичења, који се одржава 21. 3. 2020. године у ОШ „Растко Немањић – Свети Сава“ у Новој Пазови, учешће су обезбедили следећи ученици:
Дуња Лебхерц, Огњен Рашић, Бојана Капуран, Лука Росић, Милош Филипин, Ксенија Илић.
Ученици Огњен Радојчић, Емина Зековић и Урош Тривуновић имају директан пласман на општински ниво, јер су прошле године остварили изузетне резултате на окружном нивоу, што је у складу са пропозицијама Друштва за српски језик и књижевност.
Честитамо свим ученицима и желимо им пуно среће и успеха на предстојећем такмичењу!
Мирјана Тарлаћ и Соња Алексић
Школско такмичење из биологије одржано је у уторак, 3.3. 2020. године. На такмичењу је учествовало седам ученика седмог и један ученик осмог разреда. На општински ниво такмичења, који се одржава 15. 3. 2020. године у ОШ „Слободан Савковић“ у Старим Бановцима, учешће су обезбедили следећи ученици:
•Урош Тривуновић, Бојан Стругаловић и Невена Урошевић – седми разред;
• Марко Шуша – осми разред.
Честитамо свим ученицима и желимо им пуно среће и успеха на предстојећем такмичењу!
Ивана Лазић, наставница биологије
У недељу, 1. 3. 2020. године, у ОШ ,,Слободан Савковић“ у Старим Бановцима одржано је Општинско такмичење из хемије на коме су учествовали и ученици седмог разреда наше школе: Милена Екмеџић, Урош Тривуновић, Бојан Стругаловић и Милош Филипин.
Милена Екмеџић је освојила прво место, и имала најбољи резултат, док су Урош Тривуновић и Бојан Стругаловић освојили друго место. Сва три ученика су се пласирала на окружни ниво такмичења.
Честитамо ученицима и желимо им пуно успеха на предстојећем такмичењу!
Ивана Лазић, наставница хемије
Школско такмичење из хемије одржано је у понедељак, 24. 2. 2020. године. На такмичењу је учествовало осам ученика седмог разреда. На Општинско такмичење, које се одржава 1. 3. 2020. године у Основној школи „Слободан Савковићˮ у старим Бановцима, учешће су обезбедили следећи ученици: Милена Екмеџић, Урош Тривуновић, Бојан Стругаловић и Милош Филипин.
Честитамо свим ученицима и желимо пуно успеха на предстојећем такмичењу!
Ивана Лазић, наставница хемије
Школско такмичење Читалићи – Кликераши је одржано 04. 02. 2020. у нашој школи. На такмичењу је учествовало 66 ученика.
На општински ниво такмичења пласирали су се следећи ученици:
Милош Комљеновић 1-1 Лазар Николин 5-2
Дуња Јовановић 1-1 Бојана Капуран 5-2
Димитрије Инђић 1-2 Ана Миловановић 5-2
Долорес Иванежа 1-1 Дуња Лебхерц 5-2
Андреј Умљеновић 1-1 Никола Вујновић 6-1
Невена Чобановић 2-2 Тара Добродолац 6-1
Дуња Абаџија 2-1 Милош Филипин 7-1
Хана Урошевић 3-1 Матеја Јелић 7-3
Милош Зековић 3-1 Јована Радивојевић 7-3
Софија Инђић 3-1 Бојан Стругаловић 7-3
Стефан Добродолац 3-1 Марија Басрак 7-3
Виктор Илић 4-1 Анђела Радојчић 7-3
Младен Живановић 4-2 Ксенија Илић 8-1
Анђела Росић 8-1
Марко Шуша 8-1
Општинско такмичење требало би да се одржи 21. марта, у Основној школи „23. октобар“ у Голубинцима.
ПУНО СРЕЋЕ!
Школски координатор: Анка Сабо
Преко четрдесет ученика наше школе посетило је јуче, 10. фебруара, Српско народно позориште у Новом Саду. На репертоару је била представа „Госпођа министаркa“. Пошто је забавно дело у питању, сви су уживали у духовитим сценама. Осим тога, ученици су уживали и у пријатном времену, јер су имали прилику да прошетају улицама Новог Сада и уживају у граду љубави, манифестацији која је ових дана организована у овом граду.
Мирјана Тарлаћ, наставница српског језика