|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270253
Јуче је наша школа имала част да угости господина Мирослава Кокошара, познатог дечјег песника. Сви ученици нижих разреда су у школској трпезарији уживали слушајући неке од песама које је рецитовао овај велики песник чији лик краси изузетна скромност, достојанственост и огромна љубав према деци. Сва деца су уживала у мелодичним дечјим стиховима који одишу љубављу према деци и здравим, искреним хумором, који су деца у први мах препознала. Господин Кокошар је наш пријатељ већ неколико деценија уназад, а повод за овај сусрет била је нова збирка песама коју нам је овом приликом песник представио. Иначе, збирка М. Кокошара је прошле године проглашена за најбољу дечју књигу у Републици Српској, те му овом приликом честитамо на заслуженом признању и желимо му још много заједничких тренутака са нашим ученицима, прегршт инспирације и лепих стихова.
Мирјана Тарлаћ, наставница српског језика
У понедељак , 27. јануара 2020. године, по дугогодишњој традицији и у нашој школи у Крњешевцима свечаном академијом обележен је Свети Сава – школска слава. Програм је почео Светосавском химном, а затим је уследило сечење славског колача. У част првог српског светитеља, архиепископа и учитеља у просторијама школе ученици су пред својим родитељима и многобројним гостима извели пригодан програм. Достојанствено, али и са осмехом на лицу уживали су сви присутни, док су малишани нетремице глумили, рецитовали и певали у част Светог Саве.
Уваженим гостима обратила се госпођа Славица Стошић, директорка школе, која је истакла значај данашње прославе и захвалила се школским кумовима на очувању традиције. Сви ученици наше школе и предшколци добили су скромне пакетиће од сеоског свештеника Велибора Симића.
На самом крају овог лепог дана уследила је скромна закуска за наше госте коју су припремили школски кумови.
Учитељице: Радојка Милосављевић и Светлана Великић
Традиционално, као и сваке године, и ове године је у нашој школи обележен Свети Сава – школска слава. Пред препуном публиком састављеном од пријатеља, родитеља, ученика, наставника, учитеља, приказана је приредба коју су припремили наши ученици. Под слоганом "Да живимо сви у слози" ученици су приказали сплет музичких и драмских игара којима су представили праве вредности: ведрину, племенитост, стрпљење и сл. Уз то, ученици 3/1 одељења одушевили су публику својојм кореографијом, коју је припремила учитељица Светлана Живановић. Поред тога, публика је уживала и у звуцима нашег хора. Уз све то, као и сваке године, госпођа Славица Стошић, директорка школе, поздравила је све госте и уручила захвалнице пријатељима наше школе. Такође, директорка је наградила и ученике који су победили на литерарно-ликовном конкурсу, а то су: Андреа Барток 2/2, Невена Рајиновић 2/2, Михајло Лукин 1/ 2, Хана Јовановић 5/2, Бојана Капуран 5/2, Бојан Стругаловић 7/2, Милан Филипин 3/1, Маша Екмеџић 2/1, Ирина Ранков 2/2, Марија Микић 5/2, Дуња Лебхерц 5/1, Марија Белегишанин 4/2.
И овога пута, ученици су показали да су на добром путу, путу који је некада давно изградио Свети Сава, а којима данас корачају ученици и колектив наше школе на челу са директорком Славицом Стошић.
Мирјана Тарлаћ, наставница српског језика

Новогодишњи вашар реализован је у петак, 27. 12. 2019. године. То је био први пут да се оваква манифестација организује код нас уочи новогодишњих празника. Деца су заједно са својим родитељима изложила своје рукотворине, те су их, срећно, поносно и веома стручно нудили посетиоцима. Наши ученици испољили су овом приликом изузетну креативност у изради продајних предмета међу којима су се нашли разни новогодишњи и божићни украси, колачи, књиге, мекике, роштиљ, медењаци и сл. Смех, радост, песма и одушевљење разлили су се школом када су ученици у трпезарији поставили своје уникатне радове, које су продавали по симболичним ценама. Многобројни украси распродати су у трену.
Истог дана, у 17 часова, приказана је новогодишња представа ,,Стиже Деда Мраз'', коју су организовали ученици првог, петог, шестог, седмог и осмог разреда. На крају представе, пред препуном публиком, појавио се Деда Мраз, који је одушевио све присутне, а посебно децу.
Овом приликом наши ђаци показали су колико су хумани и племенити, јер су сав приход од вашара и представе наменили лечењу наше бивше ученице Ање. Припреме за ове манифестације трајале су данима уназад, али ниједном ученику није било тешко да долази у школу и да своје слободно време посвети припремама за ове догађаје. Због свега тога, похваљујемо сву нашу децу која су учествовала и својим гестом доказала да су велики људи.
Захваљујемо се и свим родитељима који су дали свој допринос и тиме још једном потврдили да између њих и школе постоји одлична сарадња.
На крају, у име колектива ОШ ,,Милан Хаџић'', свим нашим ученицима, родитељима и мештанима желимо срећне празнике!
Мирјана Тарлаћ, наставница српског језика
Акција под називом „Пакетићи за децу са Косова и Метохије“, коју је покренула хуманитарна организација „Сви за Космет“, чија је основна делатност помагање социјално угроженом становништву, само је једна у низу многобројних акција којој се прикључила наша школа током ове школске године.
Ученици, наставници и запослени учествовали су у акцији прикупљања празничних пакетића за малишане на Косову и Метохији. Прикупљени слаткиши и грицкалице за новогодишње и божићне пакетиће су испоручени.
Циљ ове акције био је да се скромним поклонима пружи помоћ и подршка нашим најмлађима са Косова и Метохије, али и да им се улепшају предстојећи празници. Надамо се да ће наше мало бар на трен измамити осмех на лицу наших другара!
Зорица Балиновић и Јелена Петровић
Ове школске године одлучили смо да промовишемо и наградимо читаоце који редовно посећују школску библиотеку и који су прочитали највише књига. На крају првог полугодишта највреднији читалац је Сара Старчевић, ученица 3-2 одељења. Сара је на поклон добила књигу, а надамо се да ће својим примером подстаћи и остале ученике да што више читају.
Јелена Петровић
У среду, 18.12.2019.године, ученици од I до IV разреда су у Дому културе гледали позоришну представу „Јанин новогодишњи сан“. Представу су одиграли глумци београдског „Позоришта сањалишта“. Ова представа реализована је под покровитељством Општине Стара Пазова, у организацији Центра за културу Стара Пазова.
Наши ученици су пажљиво гледали представу и активно учествовали у њеној реализацији. Највеће одушевљење изазвао је долазак Деда Мраза. Дочекали су га и испратили песмом.....“ Падају, падају с неба беле звезде,
санке деда Мраза преко брега језде.....“