|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270204
Ове школске године Издавачка кућа ”Клетт” спровела је један нов пројекат под називом ”Читалачки клуб”. Овај пројекат обухвата пет дечјих романа који су проглашени као најбољи на конкурсу ,,Читалачки маратон”. На овом конкурсу бирао се најбољи роман за младе од 11 до 14 година. Стручни жири, састављен од наставника српског језика са територије целе Србије, гласао је и одлучио да прву награду освоји роман ”Ја, Алексија”, ауторке Б. Трифуновић. Поред овог, у ужи избор су ушла још 4 романа. Наставнице српског језика из наше школе биле су у саставу овог стручног жирија и недавно су покренуле ”Читалачки клуб” у нашој школи. Овај клуб је састављен од ученика, књигољубаца, који ће у наредном периоду читати ових 5 романа, учествовати у радионицама и на крају ће гласати за најбољи роман. Први роман је већ прочитан, о чему се дискутовало на претходној радионици, а чланови овог клуба већ нестрпљиво листају странице другог романа ”Када су се други пут развели моји родитељи” и жељно ишчекују нову дискусију која је договорена за наредну радионицу. Потребно је напоменути да су многи ученици одушевљени овим пројектом, особито самом тематиком романа и, како они кажу, језиком и стилом који је њима близак и разумљив. У прилогу се налазе фотографије са наше радионице у вези са победничким романом.
Мирјана Тарлаћ и Соња Алексић, наставнице српског језика
Општинско такмичење из математике одржаће се у суботу, 24. фебруара, у Старој Пазови, а на ово такмичење пласирали су се следећи ученици:
ТРЕЋИ РАЗРЕД: Грудић Ања, Рашић Огњен, Лебхерц Дуња, Бркушанац Мина, Тепшић Хелена, Бодирогић Срђан и Ковачевић Стефан;
ЧЕТВРТИ РАЗРЕД: Радојчић Огњен, Лепшановић Петар, Инђић Игњат, Росић Лука, Зековић Емина и Топић Лука;
ПЕТИ РАЗРЕД: Филипин Милош, Екмеџић Милена, Тривуновић Урош и Урошевић Невена. Из наше школе пласирало се укупно 17 ученика. Свим ученицима желимо пуно успеха на предстојећем такмичењу!
Дариа Хлода, наставница математике
На школском такмичењу одржаном 1.2.2018. пласирали су се следећи ученици шестог разреда:
1. Александар Поповић 6-2
2. Дамјан Екмеџић 6-1
Биљана Панић, наставница физике
У суботу, 27. jануара 2018. год. по дугогодишњој традицији и у нашој школи у Крњешевцима свечаном академијом обележен је Свети Сава – школска слава. Програм је почео Светосавском химном, а затим је уследило сечење славског колача. Потом су у част првог српског архиепископа, светитеља и учитеља, у просторијама школе, ученици су пред својим родитељима и многобројним гостима извели пригодан програм. Достојанствено, али и са осмехом на лицу уживали су сви присутни, док су малишани нетремице глумили, рецитовали и певали у част Светог Саве. На крају програма, уваженим гостима се обратила госпођа Наташа Мићић, директорка школе, која је истакла значај данашње прославе и доделила захвалнице људима који помажу нашој школи. Присутнима се обратио и господин Срђан Савић, школски кум, иначе председник месне заједнице Крњешевци, доделивши свој деци пакетиће. На самом крају овог лепог дана уследила је скромна закуска за наше госте коју су припремили школски кумови.
Учитељице: Светлана Великић и Радојка Милосављевић
Такмичење је одржано 29. 01. 2018. године, у периоду од 11 до 13 часова. На такмичењу је учествовало 77 ученика. На општинско такмичење пласирали су се следећи ученици:
ПРВИ РАЗРЕД: Слободан Игњатовић I 3, Софија Инђић I 1, Милица Перић I 2, Чикош Кристина I 1
ДРУГИ РАЗРЕД: Виктор Илић II 1, Младен Живановић II 2, Михајло Миливојевић II 2
ТРЕЋИ РАЗРЕД: Хелена Тепшић III 3, Велимир Игњатовић III 3, Бојана Капуран III 2
ЧЕТВРТИ РАЗРЕД: Ружица Драгаш IV 2 Весна Вукмановић IV 1, Никола Вујновић IV 1, Емина Зековић IV 2.
УКУПНО 14 УЧЕНИКА ОД ПРВОГ ДО ЧЕТВРТОГ РАЗРЕДА.
ПЕТИ РАЗРЕД: Милош Филипин V 1, Тамара Букурецки V 3, Бојан Стругаловић V 2, Анђела Радојчић V 3
ШЕСТИ РАЗРЕД: Дамјан Екмеџић VI 1
СЕДМИ РАЗРЕД: Тамара Белегишанин VII 1, Тијана Дражић VII 2, Зорица Марковић VII 1
ОСМИ РАЗРЕД: Нина Јеремић VIII 1, Теодора Николин VIII 1, Софија Бурсаћ VIII 1.
УКУПНО 11 УЧЕНИКА ОД ПЕТОГ ДО ОСМОГ РАЗРЕДА.
Такмичење је протекло у најбољем реду, а из наше школе пласирало се укупно 25 ученика.
Тим за организацију такмичења: Анка Сабо, Тина Нинковић
Традиционално, као и сваке године, и ове године је у нашој школи обележен Свети Сава – школска слава. Пред препуном публиком састављеном од пријатеља, родитеља, ученика, наставника, учитеља, приказана је приредба коју су припремили ученици од првог до осмог разреда. Ова приредба је била помало другачија у односу на претходне, о чему сведочи и сам слоган ,,На балу код Мине”. Иако сама тематика приредбе није у директном додиру са животом Светог Саве, она нас, ипак , посредно повезује са њим, јер у свему што су наши ђаци јуче приказали, у свему томе се огледа дух светосавља. Поред тога, овим драмским комадом у којем је главни лик Мина, кћи Вука Караџића, настојали смо да се присетимо великана наше историје и књижевности: Милоша Обреновића, Његоша, Ђуре Јакшића, Милица Стојадиновић Српкиње, Бранка Радичевића, који су, готово као и Вук заслужни што ми данас говоримо чистим српским језиком. Поред тога, ова година је управо и годишњица од првог издања Вуковог Српског рјечника (1818. година). Цео тај драмски комад ученици су обогатили звуцима Краљевог кола, као и српског квадрила, који је Јохан Штраус компоновао по жељи М. Обреновића. Поред богатог драмског дела, публика је уживала и у звуцима нашег хора и оркестра. Уз све то, као и сваке године, госпођа Наташа Мићић, директорка школе, поздравила је све госте и уручила захвалнице пријатељима наше школе. Такође, директорка је наградила и ученике који су победили на литерарно-ликовном конкурсу ,,Значај и улога Светог Саве”.
И овога пута, учениици су показали да су на добром путу, путу који је некада давно изградио Свети Сава, а којима данас корачају ученици и колектив наше школе на челу са директорком Наташом Мићић.
Мирјана Тарлаћ, наставница српског језика

У 200 школа (од укупно 1800) у Србији, од 1. септембра 2017. године, уведен је електронски дневник. Од другог полугодишта и наша школа укључена је у национални пројекат под називом ,,Е-просвета”. Ускоро ће папирне дневнике заменити електронски. Из тог разлога организована је посебна обука за наставнике, која се одржала 13. јануара 2018. године, у Новом Саду, на Факултету техничких наука. Обуци су присуствовала два представника (запослена) наше школе.
Обука је реализована из два дела, теоријског (у виду предавања) и практичног рада на рачунару. Двочасовну презентацију, представљање пројекта, одржао је професор, инжењер Бојан Радић, руководилац пројекта. Он је истакао да је идеја за овај пројекат потекла из потребе да се образовање у Србији дигитално трансформише за 21. век, да школе подигну образовање на виши ниво и унапреде дигиталну зрелост.
Практични „тренинг“ спроведен је у рачунарском центру како би се присутни оспособили за коришћење система е-дневника у својим школама. Предавачи су били наставници који раде у школама у којима су већ уведени електронски дневници, тј. прва генерација дигиталних наставника.
Наставник информатике и рачунарства Б. Дрча и учитељица Н. Лепановић