|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270204
У среду, 14. фебруара 2018. године, у нашој школи одржано је школско такмичење рецитатора. Такмичили су се ученици од I до IV разреда. Учествовало је 29 ученика. Мали рецитатори су говорили стихове наших познатих песника: Д. Максимовић, Н. Попадића, М. Антића Љ. Ршумовића… Похваљујемо све учеснике. На Општинско такмичење пласирало се 14 ученика. То су:
I разред: Огњен Дражин, Софија Инђић, Матија Трајковић, Милица Перић, Петар Бабић
II разред: Марко Росић
III разред: Ана Миловановић, Ања Грудић
IV разред: Никола Вујновић, Лука Росић, Весна Вукмановић, Ружица Драгаш, Андрија Никић, Милица Рашић.
Желимо им много успеха у даљем такмичењу!
С. Живановић, учитељица
У среду, 14. 2. 2018. године, одржано је школско такмичење из енглеског језика. На такмичењу су учествовали ученици осмог разреда: Бојан Николчић 8-1 и Михајло Екмеџић 8-1. Оба ова ученика пласирала су се на општински ниво такмичења, које се одржава 3. 3. 2018. године. Желимо им пуно успеха у даљем такмичењу!
Јасмина Јовановић, наставница енглеског језика
Такмичење је одржано 13. 2. 2018. године. Учествовало је 11 ученика осмог разреда. На Општинско такмичење пласирали су се следећи ученици:
Јована Николчић 8-1, Нина Јеремић 8-1, Aлександра Ћирић 8-1, Милица Бурсаћ 8-1
Милена Станишић, наставница руског језика
У среду, 14. 2. 2018. године, ученици, који су чланови хора и оркестра, обележили су крај зиме и почетак пролећа. Како је у нашој школи други страни језик руски, ученици су певали пригодне песме којима су обележили Масленицу, познати празник. Почастили су се слаткишима, јер је покладна недеља и јер ускоро почиње велики васкршњи пост. Бојана Милановић, ученица осмог разреда, отпевала је песму ,,Алилуја”, аутора Леонарда Коена, а пратили су је ученици: Алекса Радивојевић, који је свирао тамбурицу, и Петар Цвијановић, који је свирао хармонику. У изведби је учествовао и Милош Крстић, наставник музичке културе.
Милош Крстић, наставник музичке културе
Дан љубави обележен је на часу ромског језика. Иако је 14. фебруар познат као Дан заљубљених, ми смо га празновали као Дан љубави. Ученици су писали лепе речи и љубавне песмице, које су посвећивали драгим особама. Сложили смо се да више дана у години треба посветити љубави и размењивати лепе речи.
Наташа Јовановић, наставница ромског језика
У оквиру пројекта "За чистије и зеленије школе Војводине” , у који се укључила и наша школа, ученици I1 су у својој учионици направили зидне новине под називом "Eколошке новине”. Након научених првих слова и Вукове азбуке, ученици су се сусрели са Еколошком азбуком колегинице Луције Тасић. Научили су шта је то екологија и који је њен значај. Исцртавали су своје шаке и у њима писали еколошке поруке. Неке од њих су: "Једну планету Земљу имамо – сачувајмо је”, "Хајде сви заједно да заштитимо планету од загађења”…
Светлана Живановић, учитељица