|
28. јун Видовдан – спомен на Косовску битку |
Број посета: 270204
У четвртак, 14. 12. 2017. године, првог фестивалског дана, ученици наше школе, од четвртог до осмог разреда, у пратњи учитељица Весне Анастасов и Гордане Милосављевић и наставника Небојше Газдић и Иване Лазић, посетили су 11. Фестивал науке у Београду.
Највећи научни фестивал у региону ове године се одржава под слоганом „Један на један“, и пружио је прилику ученицима да изађу на црту са највећим научним изазовима, али и да испробају са научницима различите научне експерименте и упусте се у незаборавне научне авантуре.
Ученици су се уверили колики је значај везивања појаса у аутомобилу, упознали су се са авантурама једног зубара, како се прави одржива кућа и шта јој је то на крову, потом су имали прилику да испробају вртешке за космонауте, упознали се са археолошким наслеђем наше земље на занимљив начин, као и са начином на који животиње долазе на свет. Ученици су се опробали у незаборавној трци са виртуелним животињама, правили су научне коктеле и изводили низ експеримената. Са Фестивала науке, пуни утисака, вратили смо се кући.
Ивана Лазић и Небојша Газдић, наставници биологије
У уторак 12.12.2017. године,ученици петог разреда,у оквиру обавезних физичких активности,ишли су на клизање у Нови Сад. Велики број ученика се нашао на леду,а умеће вожње ролера помогло им је да се добро сналазе и на клизаљкама. Мањи број ученика се први пут опробао у овом спорту и показао добру физичку спрему и вољу за учењем новог и непознатог. У доброј атмосфери, сви задовољни, посету Новом Саду завршили смо у Мек Доналдсу јер смо потрошили пуно калорија које је ваљало надокнадити.
Проф.физичког васпитања Вјештица Мирела
И ове школске године ОШ „Милан Хаџић“ у сарадњи са фирмом „Божић и синови“ организује акцију прикупљања електронског и електричног отпада. Акција названа „Рециклирам данас, мислим на сутра“ почиње 11. децембра 2017. године и трајаће до 25. децембра 2017. године. Поред бројних других, и ова акција је део програма „За чистије и зеленије школе у Војводини“ у који се укључила наша школа. Средства прикупљена овом акцијом намењена су потребама наших ученика.
Циљ акције „Рециклирам данас, мислим на сутра“ је едукација младих људи о значају рециклаже, као и о томе колико је штетан е-отпад када се непрописно одлаже.
Е-отпад представљају сви електрични уређаји попут рачунара, телевизора, монитора, мобилних телефона, као и малих кућних апарата који нису више у употреби. Ови производи садрже живу, олово, кадмијум, берилијум итд. Уколико се непрописно баце или одложе на комуналну депонију, тад загађују и уништавају животну средину и могу довести до појаве обољења јетре, бубрега, мозга, па чак и канцера.
Овим путем позивамо родитеље, али и све мештане Војке да се укључе у ову акцију. Е-отпад можете доносити сваког радног дана у периоду од 10 до 14.30 часова и предати га домару Влајку Николчићу. Бирам да рециклирам!
Ивана Лазић и Небојша Газдић, наставници биологије
Светски дан борбе против АИДС-А
Међународни дан особа са инвалидитетом
„То што си другачији од мене, мене не плаши, штавише, обогаћује ме”.
Дана 01. 12. 2017. године чланови Ученичког парламента и ученици осмих разреда су посветили свој одмор особама са инвалидитетом и особама оболелим од АИДС- а. Они су путем презентације приказали својим другарима да, иако су те особе изгледом другачије од њих, да и оне имају своје вредности и да могу да обављају већину послова као и сви остали људи, а обавестили су све и који су симптоми и како се преноси болест АИДС. Надамо се да наши другари неће правити разлику између себе и оболелих особа и да ће у сваком тренутку имати воље да им помогну да се ни би осећали одбаченим.
8-1, 8-2 и 8-3
Ученички парламент
Недеља је осванула првим снегом, кроз чију се белину група свечано обучених ђака упутила до храма Светог Николаја, њиховог дечјег свеца. Били су то ђаци прваци који су кренули на своје прво причешће. Неки уз пратњу родитеља, други, одважно, сами, али уз охрабрење ученика петог разреда који ће се, такође, заједно са њима причестити. Протекла је прва недеља божићног поста у којој су ђаци на разне начине показивали љубав и захвалност према Богу, предокушајући тако радост данашњег дана, којим ће стати у ред најближих Сину Божијем за његов предстојећи рођендан. Пред нама је још пет недеља да се достојно припремимо за овај радосни празник, и у наредним недељама причешћу ће приступити и ученици осталих разреда према одређеном распореду.
Слободан Грујић, вероучитељ