|
15, 16. и 17. јун Завршни испит за ученике осмог разреда |
Број посета: 265269
У четвртак, 14. 12. 2017. године, првог фестивалског дана, ученици наше школе, од четвртог до осмог разреда, у пратњи учитељица Весне Анастасов и Гордане Милосављевић и наставника Небојше Газдић и Иване Лазић, посетили су 11. Фестивал науке у Београду.
Највећи научни фестивал у региону ове године се одржава под слоганом „Један на један“, и пружио је прилику ученицима да изађу на црту са највећим научним изазовима, али и да испробају са научницима различите научне експерименте и упусте се у незаборавне научне авантуре.
Ученици су се уверили колики је значај везивања појаса у аутомобилу, упознали су се са авантурама једног зубара, како се прави одржива кућа и шта јој је то на крову, потом су имали прилику да испробају вртешке за космонауте, упознали се са археолошким наслеђем наше земље на занимљив начин, као и са начином на који животиње долазе на свет. Ученици су се опробали у незаборавној трци са виртуелним животињама, правили су научне коктеле и изводили низ експеримената. Са Фестивала науке, пуни утисака, вратили смо се кући.
Ивана Лазић и Небојша Газдић, наставници биологије
У уторак 12.12.2017. године,ученици петог разреда,у оквиру обавезних физичких активности,ишли су на клизање у Нови Сад. Велики број ученика се нашао на леду,а умеће вожње ролера помогло им је да се добро сналазе и на клизаљкама. Мањи број ученика се први пут опробао у овом спорту и показао добру физичку спрему и вољу за учењем новог и непознатог. У доброј атмосфери, сви задовољни, посету Новом Саду завршили смо у Мек Доналдсу јер смо потрошили пуно калорија које је ваљало надокнадити.
Проф.физичког васпитања Вјештица Мирела
И ове школске године ОШ „Милан Хаџић“ у сарадњи са фирмом „Божић и синови“ организује акцију прикупљања електронског и електричног отпада. Акција названа „Рециклирам данас, мислим на сутра“ почиње 11. децембра 2017. године и трајаће до 25. децембра 2017. године. Поред бројних других, и ова акција је део програма „За чистије и зеленије школе у Војводини“ у који се укључила наша школа. Средства прикупљена овом акцијом намењена су потребама наших ученика.
Циљ акције „Рециклирам данас, мислим на сутра“ је едукација младих људи о значају рециклаже, као и о томе колико је штетан е-отпад када се непрописно одлаже.
Е-отпад представљају сви електрични уређаји попут рачунара, телевизора, монитора, мобилних телефона, као и малих кућних апарата који нису више у употреби. Ови производи садрже живу, олово, кадмијум, берилијум итд. Уколико се непрописно баце или одложе на комуналну депонију, тад загађују и уништавају животну средину и могу довести до појаве обољења јетре, бубрега, мозга, па чак и канцера.
Овим путем позивамо родитеље, али и све мештане Војке да се укључе у ову акцију. Е-отпад можете доносити сваког радног дана у периоду од 10 до 14.30 часова и предати га домару Влајку Николчићу. Бирам да рециклирам!
Ивана Лазић и Небојша Газдић, наставници биологије
Светски дан борбе против АИДС-А
Међународни дан особа са инвалидитетом
„То што си другачији од мене, мене не плаши, штавише, обогаћује ме”.
Дана 01. 12. 2017. године чланови Ученичког парламента и ученици осмих разреда су посветили свој одмор особама са инвалидитетом и особама оболелим од АИДС- а. Они су путем презентације приказали својим другарима да, иако су те особе изгледом другачије од њих, да и оне имају своје вредности и да могу да обављају већину послова као и сви остали људи, а обавестили су све и који су симптоми и како се преноси болест АИДС. Надамо се да наши другари неће правити разлику између себе и оболелих особа и да ће у сваком тренутку имати воље да им помогну да се ни би осећали одбаченим.
8-1, 8-2 и 8-3
Ученички парламент